Спеціальні потреби

Українські сили на Херсонщині діють у кількох напрямках – ISW


Херсон під російською окупаціїю. Україна, 24 липня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко
Херсон під російською окупаціїю. Україна, 24 липня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Наступ на Херсонщині – не лише «відволікаючий маневр», але і самостійна операція, де українські війська методично знищують російські переправи через Дніпро, які є частиною наземних ліній комунікацій.

Про це пише американський Інститут вивчення війни ISW і зауважує, що контрнаступальна операція України в Херсонській області з розгрому російських військ на південній осі триває одночасно з українськими операціями на рубежі Харків-Ізюм.

«Українські сили продовжують щодня обстрілювати російські понтонні та поромні переправи, що свідчить про довгостроковий план послідовно знищувати російські наземні лінії комунікації, які (росіяни намагаються, – ред.) відновити», – мовиться у твіті ISW.

При цьому американські експерти звертають увагу на те, що українські сили «зберігають сувору оперативну тишу на півдні України, що може виглядати так, ніби українські сили не просуваються». Також вони зауважують, що українські сили, ймовірно, діють на кількох напрямках у Херсонській області.

Щодо Харківськох області, російське Міністерство оборони вперше прокоментувало новини про відхід російської армії з міст Ізюм і Балаклея. Відомство заявило, що йдеться про перегрупування російських сил «для досягнення цілей» «спецоперації».

«З цією метою протягом трьох діб проведено операцію зі згортання та організованого перекидання ізюмсько-балаклейського угруповання військ на територію Донецької Народної Республіки. У ході цієї операції проведено низку відволікаючих та демонстраційних заходів із позначенням реальних дій військ», – написали російські військові у Телеграм-каналі Міноборони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG