Спеціальні потреби

Поблизу ЗАЕС, де перебуває місія МАГАТЕ, тривають бойові дії


Фото: Місія МАГАТЕ повертається з Запорізької атомної електростанції
Фото: Місія МАГАТЕ повертається з Запорізької атомної електростанції

Обстріли тривають в районі Енергодара поблизу Запорізької атомної електростанції, також інтенсивні бої точаться на півдні України, повідомило британське Міністерство оборони.

Україна та Росія звинувачують одна одну в обстрілах навколо АЕС а також в перешкоджанні роботі місії МАГАТЕ.

"Ми зробили все, щоб МАГАТЕ отримало доступ до ЗАЕС, і я вважаю, що ця місія ще може зіграти свою роль. На жаль, ми не почули від МАГАТЕ головного: заклику Росії демілітаризувати станцію. Я сподіваюся, що місія виконає те, про що ми домовилися, і послужить інтересам усієї міжнародної спільноти", - заявив президент України Володимир Зеленський.

Українська державна компанія "Енергоатом" звинуватила росіян в тому, що вони "брешуть, маніпулюють та спотворюють реальний стан справ на Запорізькій АЕС".
Зокрема, як вказує компанія, "місії «презентували» заздалегідь сплановане та зрежисоване шоу, як нібито "мешканці Енергодару скаржаться на обстріли ВСУ". А точніше – розповідають про обстріли, які загарбники наполегливо приписують українським захисникам".

"Військові вантажівки, які в порушення усіх вимог пожежної безпеки перебувають у машинних залах енергоблоків, рашисти представили експертам МАГАТЕ як техніку військ хімічного захисту", - йдеться в повідомленні.

Російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив в п'ятницю, що російські сили не мають важких машин на території ЗАЕС.

Місія МАГАТЕ прибула за Запорізьку атомну електростанцію в четвер, попри повідомлення про збільшення обстрілів в районі електростанції. Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі і більшість членів місії полишила ЗАЕС.

На станції залишилось п'ять представників місії, повідомляє українська державна компанія "Енергоатом". Місія МАГАТЕ залишиться на Запорізькій атомній електростанції до 3 вересня.

Гроссі сказав, що за кілька годин перебування на АЕС, місії вдалось отримати важливу інформацію. Він зазначив: "Очевидно, що станцію і фізичну цілісність станції було порушено декілька разів".

Гроссі також заявив, що буде працювати над постійною присутністю спостерігачів від агенції на ЗАЕС.

XS
SM
MD
LG