Спеціальні потреби

Енергоатом: 5 представників МАГАТЕ залишились на ЗАЕС


Фото: директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час відправлення місії на ЗАЕС, 1 вересня 2022 року. REUTERS/Анна Войтенко
Фото: директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час відправлення місії на ЗАЕС, 1 вересня 2022 року. REUTERS/Анна Войтенко

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі і більшість членів місії полишила ЗАЕС. На станції залишилось п'ять представників місії, повідомляє українська державна компанія "Енергоатом".

Місія МАГАТЕ залишиться на Заопрізькій атомній електростанції до 3 вересня. Першим про це повідомило ВВС з посиланням на інформацію від генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі. Гроссі сказав, що за кілька годин перебування на АЕС, місії вдалось отримати важливу інформацію, вказує видання.

Гроссі також буде працювати над постійною присутністю спостерігачів від агенції на ЗАЕС.

Місія МАГАТЕ прибула за Запорізьку атомну електростанцію в четвер, попри повідомлення про збільшення обстрілів в районі електростанції.

"В районі посилилась військова діяльність. Але ми дійшли так далеко і не зупинимось", - говорив Гроссі журналістам перед виїздом місії на станцію.

"Місія МАГАТЕ з підтримки і допомоги для ЗАЕС під керівництвом генерального директора Рафаеля Гроссі щойно прибула на Запорізьку атомну електростанцію, щоб провести незамінну діяльність з атомної безпеки", - йдеться в твіті організації.

Україна та Росія звинувачують одна одону в обстрілах в районі ЗАЕС.

В четвер українська розвідка повідомила, що Росія проводить підготовку до евакуації в Мелітополь співробітників «Росатому».

"Наразі на ЗАЕС вже склалась критична ситуація через те, що окупанти не допускають на територію частину співробітників. Зокрема, персонал, що відповідає за пожежну безпеку", - йдеться в соцмережевому дописі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

XS
SM
MD
LG