Спеціальні потреби

Вибухи й гелікоптери в небі біля Запорізької AЕC в день візиту делегації МАГАТЕ


Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі спілкується з пресою перед виїздом делегації на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня 2022 р.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі спілкується з пресою перед виїздом делегації на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня 2022 р.

З окупованого російською армією українського міста Енергодар біля Запорізької атомної електростанції у четвер 1 вересня повідомляли про вибухи, гелікоптери в небі й пересування російських солдатів в той час, як в бік станції вирушила делегація Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ).

Керівник МАГАТЕ Рафаель Ґроссі, який очолює делегацію фахівців, сказав раніше, що їхнє завдання в тому, щоб «захистити безпеку найбільшого в Україні і в Європі атомного об'єкта».

Запорізька АЕС і місто Енергодар, що біля неї, були захоплені російськими військами ще у березні і опинилися біля зони бойових дій.

Агентство Reuters передало, що кореспондент в Енергодарі повідомив у четвер про артилерійський обстріл житлових будівель в місті, а також, що він бачив пересування російських солдатів та бойові гелікоптери в небі.

Російське міністерство оборони заявило, що відбило спробу українських військових захопити електростанцію.

Україна відкинула припущення, що веде бойові дії в час візиту делегації МАГАТЕ і поклала на Росію відповідальність за становище довкола АЕС.

Голова офісу українського президента Андрій Єрмак заявив у четвер, що «росіяни обстріляли Енергодар та територію ЗАЕС», щоб за його словами «зірвати візит місії МАГАТЕ».

«Це дії держави-терориста, яка боїться, щоб світ дізнався правду. Саме Росія відповідальна за все, що відбувається на ЗАЕС та в Енергодарі. Злочинців потрібно зупинити», - написав посадовець в мережі Телеграм.

Інший український представник, радник українського президента Михайло Подоляк, у дописі в Twitter написав, що «Росія завдає демонстративних ударів по Енергодару, б'ючи по офіційному маршруту місії МАГАТЕ. Щоб звинуватити в цьому Україну. Зруйновано будинки. Це демонстрація справжньої «зацікавленості» Росії у перевірці. І це ще один доказ справжньої ваги російських «гарантій» для будь-яких посередників».

Російський міністр закордонних справ Серґей Лавров в той же день заявив у Москві, що Росія намагається гарантувати безпечну роботу Запорізької АЕС і дати можливість делегації МАГАТЕ виконати їхнє завдання.

XS
SM
MD
LG