Спеціальні потреби

G7 закликає  Китай утриматись від ескалації в Тайській протоці


Фото: Спікерка Палати представників КОнгресу США Ненсі Пелосі готується відлітає з Тайваню,3 серпня 2022 року. Її візит на Тайвань викликав критику Китаю 
Фото: Спікерка Палати представників КОнгресу США Ненсі Пелосі готується відлітає з Тайваню,3 серпня 2022 року. Її візит на Тайвань викликав критику Китаю 

Міністри закордонних справ країн "Групи семи" висловили занепокоєння "нещодавніми і оголошеними загрозливими діями Китайської Народної Республіки (КНР), зокрема навчаннями зі стрільбами та економічним примусом, що створює непотрібний ризик ескалації".

"Немає виправдань для використання візиту в якості приводу для агресивних військових дій в Тайванській протоці", - мовиться у заяві міністрів "Групи семи".

Дипломати закликали Китай не змінювати статус-кво в регіоні в односторонньому порядку "і мирним чином врегулювати розбіжності у протоці".

Після візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню, ЗМІ в Китаї повідомили про "плани вперше провести проліт звичайних ракет над островом Тайвань" у відповідь на візит, пишуть американські ЗМІ. Також надходять повідомлення про те, що китайські військові літаки та кораблі наближались до середньої лінії протоки.

В Державному департаменті США Голосу Америки повідомили, що посол США в Китаї зустрівся з заступником міністра закордонних справ Китаю і наголосив, що спікерка Палати представників США "має право подорожувати на Тайвань і що її подорож відповідала політиці єдиного Китаю".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG