Спеціальні потреби

Життєво необхідна допомога не доходить до жителів окупованих Росією територій України вже півтора місяця – посол США при ОБСЄ


Фото: будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія. (AP Photo/Ліза Лутнер)
Фото: будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія. (AP Photo/Ліза Лутнер)

Російське вторгнення в Україну створило «гуманітарну катастрофу величезних масштабів», але «російські війська все більше обмежують гуманітарний доступ до контрольованих Росією районів України», заявив голова місії США при Організації з безпеки і співпраці в Європі Майкл Карпентер.

На засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні він наголосив, що через обмеження, які створює Росія, вже з початку червня «життєво необхідна допомога» не може бути доставлена до жителів "контрольованих Росією" територій Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

«У зв’язку з тим, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну наближається до п’ятого місяця, я хотів би трохи поговорити про те, як російські війська все більше обмежують гуманітарний доступ до контрольованих Росією районів (областей - ред) Донецька, Луганська, Харкова, Херсона, Миколаєва та Запоріжжя. З початку червня доставка життєво необхідної допомоги з таких районів була в основному припинена через невпинні атаки Росії та бюрократичні обмеження, накладені Росією та її ставлениками», – сказав американський дипломат.

Він заявив, що на окупованих територіях залишилося «багато людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, які не могли легко втекти». І тепер вони «не мають доступу до основних послуг і стикаються зі стрімким погіршенням гуманітарних умов».

Посол США при ОБСЄ зазначив, що як учасниця Першого додаткового протоколу до Женевських конвенцій Росія зобов’язана дозволяти та сприяти швидкому та безперешкодному проходженню гуманітарних вантажів, обладнання та персоналу. А відмова надати доступ до жителів окупованих територій гуманітарної допомоги є порушенням міжнародного гуманітарного права.

У четвер у Гаазі вдбувається засідання міністрів юстиції низки країн Заходу, які прагнуть скоординувати зусилля із притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах на території України, скоєних з часу повномасштабного вторгнення російських військ наприкінці лютого 2022 року.

За словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, метою зустрічі є створення «спеціального трибуналу для Росії». Конференцію приймає уряд Нідерландів спільно з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду та Європейською комісією, а участь у ній беруть представники близько 40 країн, включно зі США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG