Спеціальні потреби

Україна представить масштабний план відбудови в Швейцарії


Фото: зруйнований гіпсовий завод у Сєвєродонецьку, травень 2022 року. (AP Photo/Франциско Секо)
Фото: зруйнований гіпсовий завод у Сєвєродонецьку, травень 2022 року. (AP Photo/Франциско Секо)

4-5 липня в швейцарському Лугано заплановано масштабну конференцію з відбудови України. В конференції планують взяти участь представники 40 країн та 18 організацій, повідомляють ЗМІ. Президентка Комісії Урсула фон дер Ляєн візьме участь у події, а український президент Володимир Зеленський, як очікується, звернеться до учасників через відеозв'язок.

Проведення цієї конференції було заплановане ще до повномасштабного вторгнення Росії і вона мала розглядати прогрес у реформуванні країни. Тепер учасники зосередяться на планах повоєнної відбудови. Конференція, сподіваються організатори, має стати поштовхом створення міжнародної платформи із відбудови України.

Конференція забезпечить Україні провідну роль у відбудові держави. Україна також візьме на себе зобов'язаня продовжити долати корупцію, повідомляє SwissInfo з посиланням на статтю в NZZ am Sonntag.

Україна представить план відбудови "Україна-24", окремі засідання стосуватимуться також боротьби з корупцією та реформи самоврядування, йдеться на сайті конференції.

Для відбудови України знадобляться "колосальні інвестиції", заявив в п'ятницю український президент Володимир Зеленський. В своєму зверненні він вказав, що Україна активно готується до конференції.

"Активно готуємось до початку спеціальної конференції в Лугано у Швейцарії. Масштабний міжнародний захід, присвячений відбудові нашої країни, відбудові в широкому сенсі слова. Треба не просто відновити все, що зруйнували окупанти, а створити нову основу для нашого життя, для України — безпечну, сучасну, зручну, безбар'єрну. Для цього потрібні колосальні інвестиції — мільярди, нові технології, передовий досвід, нові інституції й, звичайно, реформи", — зазначив він.

Інвестувати у відбудову України закликав західні компанії голова Американської торгової палати в Україні Енді Гундер.

Він назвав потреби у відбудові "масштабними" і заявив, що "міста, такі як Маріуполь, Сєвєродонецьк та інші практично зруйновано". Гундер переконаний - у відбудові високий попит буде "на все, що пов'язано з відбудовою: скло, цегла, цемент, будь-які будівельні матеріали... відбудова доріг, мостів, тунелів, буде багато потреб".

Як повідомляв Голос Америки, в квітні Світовий банк оцінював шкоду від руйнування будівель та інфраструктури в Україні, через війну, у 60 млрд. дол.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG