Спеціальні потреби

МАГАТЕ непокоять умови праці на Запорізькій АЕС 


Архівне фото: Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, червень 2022 року. REUTERS/Леонард Фреггер
Архівне фото: Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, червень 2022 року. REUTERS/Леонард Фреггер

МАГАТЕ все більше занепокоєне умовами створеними для працівників Запорізької атомної станції, йдеться в заяві генерального директора організації Рафаеля Маріано Гроссі.

"Така ситуація на цій основній АЕС однозначно не може тривати, - вказує Гроссі. - Нас інформують про те, що українські співробітники працюють в умовах надзвичайного стресу на об'єкті, що перебуває від контролем російських збройних сил. Нещодавні звіти викликають велике занепооєння щодо добробуту співробітників".

В дописі в Telegram, "Енергоатом" звернув увагу на залякування мешканців міста-супутника ЗАЕС Енергодара, який контролюють російські сили: "Це дедалі жорсткіші залякування та викрадення людей із подальшими катуванням і тортурами".

Гроссі підкреслив свій намір якомога швидше провести візит на ЗАЕС з метою перевірки дотримання заходів безпеки на станції. Раніше український "Енергоатом" висловлювався проти такого візиту, вказуючи що станція перебуває під російською окупацією.

Гроссі заявив, що візит МАГАТЕ є необхідним, також через шкоду для фізичної безпеки, постачання струму та логістичних мереж.

В своєму дописі в Telegram цього тижня "Енергоатом" аявив, що станом на 24 червня 2022 року ЗАЕС працює "з дотриманням норм ядерної, радіаційної та екологічної безпеки".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG