Спеціальні потреби

Війна РФ проти України боляче вдарила по економіці російського Калінінграда


Архівне фото 2014 року: Тогочасний прем'єр-міністр РФ Дмітрій Медведєв, на закорді "Автотор" Калінінград, Росія. (AP Photo/RIA-Novosti, Дмітрій Астахов, Government Press Service)
Архівне фото 2014 року: Тогочасний прем'єр-міністр РФ Дмітрій Медведєв, на закорді "Автотор" Калінінград, Росія. (AP Photo/RIA-Novosti, Дмітрій Астахов, Government Press Service)

Західні санкції запроваджені, через війну Росії проти України, боляче вдарили по Калінінградській області РФ, західному ексклаву Росії.

Починаючи з суботи, Литва припиняє перевезення до Калінінграда підсанкційних товарів. Про це уряд країни заявив в п'ятницю , після відповідного роз'яснення щодо санкційної політики, виданого Єврокомісією, повідомляє Reuters. Під санкціями, зокрема перебувають поставки вугілля, будівельних матеріалів та високотехнологічних товарів, пише видання.

Ще до цього рішення в регіоні значно підвищились ціни на будівельні матеріали, продукти харчування, а 85% опитаних підприємств заявляють про те, що вони потерпають через санкції, пише дослідник американського фонду Джеймстаун Сєргєй Суханкін, посилаючись на дані нещодавнього опитування. Він вказує, на різке зменшення вантажопотоків в порту, падіння автовиробництва, після того, як, через російську агресію проти України, BMW припинило там діяльність, а корейські партнери "Автотору" значно зменшили постачання важливих інструментів.

"Для Калінінграда, нездатність реформуватись в 1990-х - 2000-х, через страх Кремля перед сепаратизмом і надмірною незалежністю підокремленого регіону - призвела до відмежованості і ремілітаризації області", - вказує аналітик. Він прогнозує "похмуре майбутнє" для регіону.

"Були часи, коли Калінінград міг стати квітучим європейським містом", - твітує колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт. Він вказує, що тепер Путін навіть не хоче чути про проблеми міста.

"Видається, що ніхто, незважаючи на риторику, не вірить, що Росія атакуватиме Сувалкський коридор", - твітує оглядач Леонід Рагозін у відповідь на новину про припинення Литвою транзиту. Сувалксьский коридор - це ділянка кордону між Польщею та Литвою, завдовжки 100 кілометрів, яка простягається від Білорусі до Калінінградської області в Росії і є єдиним сухопутним сполученням країн Балтії з рештою ЄС.

XS
SM
MD
LG