Спеціальні потреби

Столтенберг назвав занепокоєння Туреччини щодо вступу Фінляндії та Швеції легітимними


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та президент Фінляндії Саулі Нііністо.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та президент Фінляндії Саулі Нііністо.

Занепокоєння з приводу безпеки, висловлені Туреччиною, яка виступає проти заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО, є обґрунтованими, заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Фінляндії, повідомляє агентствоРейтер.

«Це законні побоювання. Йдеться про тероризм, експорт зброї», – сказав Столтенберг на спільній прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Ніїністе в Наанталі, Фінляндія.

Столтенберг підкреслив, що Туреччина є ключовим союзником для альянсу завдяки своєму стратегічному розташуванню на Чорному морі між Європою та Близьким Сходом, і навів у якості прикладу підтримку, яку Анкара надала Україні після того, як почалося російське вторгнення.

«Ми повинні пам'ятати і розуміти, що жоден союзник НАТО не постраждав від терористичних атак більше, ніж Туреччина», – сказав Столтенберг.

Столтенберг і Ніїністе заявили, що переговори з Туреччиною будуть продовжені, але не дали жодних вказівок на прогрес у переговорах.

«Саміт у Мадриді ніколи не був крайнім терміном», – сказав Столтенберг, маючи на увазі зустріч НАТО в Мадриді наприкінці червня.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО минулого місяця, у відповідь на вторгнення Росії в Україну, але зіткнулися з протидією Туреччини, яка звинуватила їх у підтримці та приховуванні курдських бойовиків та інших груп, які вона вважає терористами.

Альянс і США висловили підтримку членству країн в НАТО. "Рішення Фінляндії та Швеції подати заявку на членство в НАТО назавжди його зміцнить", - заявляв президент США Джо Байден. 9 червня Комітет Міжнародних відносин Сенату США затвердив резолюцію із закликом до НАТО швидко надати членство Швеції та Фінляндії. Резолюцію підтримали сенатори від обох провідних партій США.

В матеріалі використані джерела Рейтер.

XS
SM
MD
LG