Спеціальні потреби

США: Через 77 років після Дня перемоги в Європі, Україна захищає цінності демократії та справедливості


Фото: Меморіал Другій світовій війні, США
Фото: Меморіал Другій світовій війні, США

Перед Днем перемоги в Європі, що святкується 8 травня, в Держдепі США наголосили на тому, що і тепер Україна захищає цінності справедливості та демократії.

"8 травня 1945 року - День перемоги в Європі був днем, коли справедливість подолала нацистське гноблення в Європі. В 2022 році, через 77 років, ми знову повинні захищати справедливість та демократію перед лицем агресії. Народ України захищає демократичні цінності і ми підтримуємо Україну", - йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, розміщеній в соцмережах у п'ятницю.

"День перемоги в Європі набув нового значення в Україні, коли Україна стала незалежною в 1991 році, - заявив речник Держдепу Нед Прайс. - Народ України може нарешті повністю перейняти цінності справедливості та демократії. Саме ці цінності вони захищають і борються за них в 2022 році".

Незважаючи на спроби Путіна поширити тоталітарний контроль, Україна обрала інший шлях проведення вільних виборів, підтримки незалежної журналістики та верховенства права, подолання корупції, заявили в Держдепі. В заяві наголошується - цінності, які перемогли 77 років тому, знову треба захищати.

Оглядачі очікують, що перед 9 травня, яке широко святкують в Росії, Путін може посилити свою пропаганду проти України, включаючи необґрунтовані звинувачення українців в нацизмі. Напередодні таку риторику Росії прокоментував голова місії США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Майкл Карпентер у зверненні до Постійної ради у Відні: «Кожен раз, коли представник Росії в цій організації (Організації з безпеки та співробітництва в Європі - ред) називає народ України «нацистами», не мається на увазі фашистська ідеологія; вони використовують термін «нацист» як код, що означає недолюдину. Один російський політик сказав це так, і варто процитувати: «Ми воюємо не проти людей, а проти ворогів… не проти людей, а проти українців». Зробіть паузу, щоб подумати про це».

Майкл Карпентер також наголосив, що існує зв’язок між дегуманізуючою риторикою російського уряду та його представників, із звірствами, які вчиняють російські солдати в Україні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG