Спеціальні потреби

Більше 40 країн ініціюють Московський механізм ОБСЄ щодо дій Росії


Більше 40 країн звернулись до директора Бюро з демократичних інститутів та прав людини Маттео Мекаччі про ініціацію Московського механізму щодо російського вторгнення до України. Механізм "підтримає Україну у світлі нашої значної занепокоєності щодо гуманітарного впливу російського вторгнення і можливих військових злочинів та злочинів проти людяності", йдеться у зверненні, оприлюдненому представництвом США в ОБСЄ.

"Ми притягнемо Російську Федерацію до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності", - відреагував на звернення міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. В дописі у Twitter він підкреслив, що "експертна місія передасть факти правосуддю, зокрема міжнародним судам і трибуналам".

На запит України, йдеться у зверненні, згідно з процедурами механізму, ОБСЄ надішле до країни експертів, які "оцінять стан прав людини та гуманітарний вплив вторгнення Російської Федерації та військових дій, які підтримує Білорусь, проти народу України в межах визнаних кордонів та територіальних вод".

Діяльність місії, якщо її затвердять, стосуватиметься, серед іншого, встановлення фатків і обставин можливих порушень зобов'язань в рамках ОБСЄ, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, встановлення фактів можливих військовихщлочинів та злочинів проти людяності. Експерта комісія також може готувати матеріали, які використовуватимуться для можливих судів та трибуналів, йдеться у зверненні.

Звернення підписали Албанія, Андорра, Боснія та Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Молдова, Монако, Чорногорія, Північна Македонія, Норвегія, Сан-Маріно, Сербія, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, США, країни-члени ЄС та ​Канада.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG