Спеціальні потреби

США нададуть 54 млн. доларів додаткової гуманітарної допомоги Україні


Державний секретарь США  Ентоні Блінкен
Державний секретарь США  Ентоні Блінкен

Сполучені Штати Америки ухвалили рішенння про надання майже 54 мільйонів доларів додаткової гуманітарної допомоги народу України. Про це йдеться у повідомленні Державного секретаря Ентоні Блінкена, розміщеному на сайті зовнішньополітичного відомства. З них майже 54 мільйонів доларів виділяє Державний департамент, 58млн. - Американське Агенство з міжнародного розвитку.

«Ця допомога дає можливість міжнародним гуманітарним організаціям надалі підтримувати народ України у тісній співпраці з урядом України та європейськими союзниками і партнерами, та реагувати швидко. Це включає надання харчів, безпечної питної води, притулку, негайної медичної допомоги, утеплення та захисту. Наше фінансування також надасть допомогу гуманітарним організаціям у підтримці контакту між членами родин, які були розлучені внаслідок конфлікту...», - йдеться у заяві Блінкена.

США також закликали міжнародну спільноту відповідати на потреби українців, які шукають захисту у спосіб, відповідний до «принципів не-вигнання та наших спільних зобовязань у рамках міжнародного права».

У своїй заяві Блінкена також закликав інші країни «щедро задовольнити» нагальні гуманітрані потреби в Україні та регіоні.

Напередодні президент США Джо Байден ухвалив рішення про негайне виділення Україні 600 мільйонів доларів термінової військової допомоги. З цих коштів – 250 мільйонів доларів – на загальну допомогу і 350 млн. – на військову. Також Білий дім звернувся до Конгресу за згодою на виділення 6,4 мільярдів доларів на підтримку України – з них 3,5 млрд. доларів – на оборону.

В матеріалі використані джерела сайту Держдепу

XS
SM
MD
LG