Спеціальні потреби

НАТО розмістить додаткові наземні та повітряні сили на сході Альянсу


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

НАТО планує розмістити додаткові повітряні та наземні оборонні сили на сході Альянсу а також підвищує боєготовність сил. Про такі додаткові заходи в НАТО оголосили після консультацій в рамках Статті 4.

НАТО засудило "страхітливий" напад Росії проти України і назвало його "невиправданим і непровокованим" а також засудило дії Білорусі за створення можливості для такого нападу.

"Дії Росії - серйозна загроза євроатлантичній безпеці і вони матимуть геостратегічні наслідки", - йдеться в заяві.

НАТО висловило підтримку Україні і закликало Росію "негайно припинити військові дії і вивести всі війська з України та навколишніх територій, повністю поважати міжнародне гуманітарне право і дозволити безпечний та безперешкодний доступ для гуманітарної допомоги всім, хто її потребує".

Засідання, скликане на запит Польщі та країн Балтії в рамках статті 4 НАТО передбачає проведення консультацій у випадку загрози для когось із созників, або коли хтось із союзників вважає, що існує загроза для їхньої територіальної цілісності, політичної незалежності, безпеки.

У п'ятницю також відбудеться саміт лідерів країн-членів НАТО, оголосив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ. Під час прес-конференції у четвер, він назвав дії Росії "умисним, холоднокровним і давно спланованим вторгненням".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG