Спеціальні потреби

Британія каже про план Москви насадити в Україні маріонеткову владу


Елізабет Трасс, очільниця міністерства закордонних справ Великої Британії
Елізабет Трасс, очільниця міністерства закордонних справ Великої Британії

Велика Британія вдалася до незвичайного кроку, офіційно оприлюднивши дані своєї розвідки про те, що британці називають планами Москви насадити в Україні проросійський режим.

Російський уряд прагне насадити у Києві проросійського лідера.

В оприлюдненій в суботу 22 січня заяві від імені британського міністерства закордонних справ сказано:

“Ми маємо інформацію, яка свідчить, що російський уряд прагне насадити у Києві проросійського лідера, в той час як він вирішує, чи вторгатися і окуповувати Україну”.

В офіційному повідомленні також вказані кілька імен з поміж “багатьох колишніх українських політиків” з якими, як каже Лондон, “російські розвідслужби підтримують зв’язки”.

Американський телеканал CNN, посилаючись на американське джерело, повідомляє, що "США володіють доказами подібними до оприлюднених Британією".

"Ми бачили розвіддані, що Росія намагається мінімізувати тривалу, затяжну війну. Це включає зокрема і насаджування дружнього уряду, підбурюючи невдоволення з використанням шпигунських служб".

Потенційним проросійським “лідером” для України британський уряд називає Євгена Мураєва - колишнього депутата Верховної Ради і власника телевізійного каналу проросійського спрямування.

Мураєв у коментарях для кількох британських газет відкинув звинувачення і назвав себе “патріотом”, зауваживши, що перебуває під російськими санкціями.

Але британські ЗМІ називають Євгена Мураєва проросійським і кажуть, що його телеканал чітко повторює московську лінію зокрема виступаючи проти Заходу загалом і зокрема проти НАТО і США.

Інформація проливає світло на масштаби російської діяльності спрямованої на підрив України і вказує на мислення у Кремлі.

У списку в британському повідомленні також названі кілька посадовців з часів президентства Віктора Януковича, який втік до Росії і переховується там з 2014 року: Сергій Арбузов, Микола Азаров, Андрій Клюєв, Володимир Сівкович.

Російське міністерство закордонних справ назвало британські заяви “дезінформацією” і “провокативною діяльністю”.

Звинувачення Великої Британії співзвучне із багатьма застереженнями США й інших західних урядів, а також з заявими уряду України, що Росія стягнула величезну кількість військ і техніки, готуючись до можливого нового вторгнення.

Москва заперечує планування нового нападу на Україну, але водночас стверджує про готовність до дій у відповідь на те, що у Москві називають українськими “провокаціями”.

Президент Росії Володимир Путін та його урядовці постійно називають обрану на міжнародно визнаних виборах українську владу “режимом” і стверджують про “кривавий переворот” 2014 року.

“Оприлюднена сьогодні інформація проливає світло на масштаби російської діяльності спрямованої на підрив України і вказує на мислення у Кремлі”, - сказала Елізабет Трасс, міністр оборони Великої Британії.

Заява британського уряду також наголошує на “беззастережній підтримці суверенітету і територіальної цілісності Україна в її міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом”.

Уряд в Лондоні тепер радить, щоб громадяни Великої Британії без необхідності не подорожувати в Україну, вказуючи на "непевність щодо намірів Росії", яка стягнула величезні військові сили до України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG