Спеціальні потреби

У США рекордна кількість дітей хворі й шпиталізовані через коронавірус, медики закликають щепити малюків


Тримісячний Бейкер Міллз у Дитячому шпиталі Джорджії із коронавірусом, 14 січня REUTERS/Hannah Beier
Тримісячний Бейкер Міллз у Дитячому шпиталі Джорджії із коронавірусом, 14 січня REUTERS/Hannah Beier

Однією з найвразливіших категорій населення для коронавірусу у США залишаються діти до 5 років, адже для цієї вікової категорії не затверджено вакцин.

За даними Американської академії педіатрії, лише за перший тиждень січня COVID-19 виявили у понад півмільйона малюків – це зростання на майже 80% у порівнянні із кінцем минулого року. Загалом у США за весь час пандемії коронавірус підтвердили у 8,5 мільйона дітей, й 11% з них – додались за останні 2 тижні, а 90 тисяч американських малюків потрапили до шпиталю із COVID-19.

Трирічний Брейден Бертон у Дитячому шпиталі Джорджії із коронавірусом, 14 січня REUTERS/Hannah Beier
Трирічний Брейден Бертон у Дитячому шпиталі Джорджії із коронавірусом, 14 січня REUTERS/Hannah Beier

"У нас дуже багато роботи, спершу кількість пацієнтів знизилась, а потім дуже зросла після свят. До нас почало надходити дуже багато дітей зі штамом "Омікрон", ситуація напружена", - розповідає Карен Вілсон, медсестра Дитячої лікарні Джорджії.

Хоча загалом, згідно з попередніми даними, у малюків коронавірус протікає в менш тяжкій формі, ніж у дорослих, швидкість поширення нового високозаразного штаму перевантажує медичну систему країни.

За словами лікаря Дитячої лікарні Джорджії Джейкоба Ейхенбергера, хвиля "Омікрону" - дуже серйозна. "Із "Дельтою" справдились наші найбільші переживання щодо шпиталізації. А потім до цього додались візити до лікаря із менш тяжкою формою, але це перевантажує клініку, відділення невідкладної допомоги – просто кількістю дітей, які приходять до нас із високою температурою і дуже запаленим горлом", - каже він.

Враховуючи, що для дітей до 5 років ще не затверджено вакцин від коронавірусу, чимало батьків вирішують не ризикувати відправляти дітей у дитсадки і школи. Серед них - Єлена Вілер з Каліфорнії, яка вирішила навчати свого 5-річного сина СіДжея і 8-річну доньку Камбрію удома.

"Шкільні округи сказали: "У нас нема грошей на обов’язкове тестування дітей на коронавірус, але давайте, відправляйте свою дитину у школу. Ми не можемо гарантувати, що вони у безпеці". Ми розуміємо, що нічого не гарантує безпеку. Але ж в іншому окрузі, за три квартали від нас, тестування є, а у нас – ні", - розповідає Вілер.

Вона наголошує: "Сподіватись, що 5-річні діти носитимуть респіратори цілий день, дотримуватимуться соціальної дистанції на майданчику – це забагато хотіти від них. Йдеться про здоров’я наших дітей. І знаєте що? Хворі діти не хочуть вчитись".

Вілер така ситуація нагадує так звані "вечірки із вітрянкою", коли батьки спеціально приводили здорових дітей до дитини із інфекційною хворобою, як-то вітрянка чи кір, щоб малюки перехворіли нею якомога раніше. Проте медики закликають уникати такого й натомість щеплювати малюків.

Але так вважають не всі батьки. Білджана Страцевіч-Перріш, мати 5-річної доньки, яка живе у Нью-Йорку, підкреслює: "Я взагалі не переживаю. Я хочу, щоб школи залишались відкритими, щоб моя дитина продовжувала ходити у школу. Тепер із тим, як вакцини стали доступними, я вважаю, що варто взагалі повертатись до норми, а не змушувати дітей їсти на холоді, на подвір’ї. Я хочу, щоб у моєї дитини було нормальне шкільне дитинство".


Рішення про відновлення роботи шкіл у США приймають на місцевому рівні, й напочатку січня міністр освіти країни Мігель Кардона закликав школи залишатись відкритими для продовження очного навчання дітей, бо це "критично важливо для них, для громад і для батьків". Представники влади переконують: пандемія засвідчила, наскільки дистанційне навчання важке для дітей і родин.

Джулія Рафаль-Баєр, представниця Національної освітньої ради, наголошує: "Я не думаю, що є універсальні рецепти для усіх, але вважаю, що округи й школи повинні шукати можливості, щоб залишати школи відкритими. Для когось це означатиме обов’язкове носіння масок. Для інших – проводити регулярні тести на ковід. Але головне – щоб школи продовжували працювати, адже для багатьох родин віртуальне навчання – не варіант".

Зараз у США щеплено 64% підлітків 12-17 років і лише 27% - дітей від 5 до 11. Влада закликає батьків не зволікати й імунізувати своїх малюків, навіть попри повідомлення про менш складне протікання захвароювання, спричинене штамом "Омікрон", а лікарі тим часом готуються приймати маленьких пацієнтів.

"Чи "Омікрон" - це початок кінця пандемії? Частина мене сподівається, що так, це буде наш останній великий спалах, - каже Ейхенбергер. - Але песиміст у мені каже, що я вже так думав тричі – і тричі ми мали нові штами. Тож я сподіваюсь, що з "Омікроном" пандемія припиниться. Але я готовий продовжувати боротись, якщо знадобиться".

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG