Спеціальні потреби

Фаучі: зарано говорити, чи позначить "Омікрон" останню хвилю пандемії


Головний медичний радник Білого дому Ентоні Фаучі
Головний медичний радник Білого дому Ентоні Фаучі

Головний інфекціоніст США та головний медичний радник Білого дому д-р Ентоні Фаучі вважає "відкритим питанням" те, чи допоможе "Омікрон" завершити пандемію.

"Залишається відкритим питання про те, чи стане це "вакцинацією живим вірусом", на яку всі сподіваються", - сказав експерт під час події "Давоський порядок денний" в понеділок.

Штам коронавірусу "Омікрон" є більш заразним, але, згідно до попередніми данними, цей штам спричиняє менш тяжке захворювання.

Ймовірно, COVID-19 неможливо буде повністю викорінити, але цей вірус може стати таким, який не призводить до зривів функціонування суспільства, говорить експерт.

"Повного викорінення цієї хвороби не буде. Сподіваємось, вона перейде у такий невеликий рівень, який не заважає нормальному соціальному, економічному та іншому спілкуванню один з одним. Як на мене, це можна назвати нормою".

Чи допоможе поширення цього штаму завершити пандемію, залежатиме від того, чи виникнуть нові штами, говорить Фаучі. "Сподіваюсь так і буде. Однак, це станеться лише якщо ми не отримаємо інший штам, який оминає імунну відповідь на попередній", - додає він.

В понеділок в інтерв'ю французькому виданню BFM TV голова компанії Pfizer Альберт Бурла заявив, що "найбільш імовірно" коронавірус перебуватиме в суспільстві багато років, але ця хвиля пандемії буде останньою, яка потребуватиме обмежень.

Наразі 98% заражень на COVID-19 у США припадає на "Омікрон", повідомляють Центри США з контролю над захворюваннями. Станом на 12 січня 2022 року середня добова кількість заражень за сім днів перевищувала 780 000, що на 33% більше, ніж середня добова кількість за попередні сім днів.

XS
SM
MD
LG