Спеціальні потреби

Ціни на держоблігації України, Росії впали, на тлі погіршення безпекової ситуації в регіоні


Ризик нової агресії Росії проти України спричинив падіння цін на держоблігації України та Росії в понеділок а також позначився на валютних ринках.

"Ринок мав врахувати певну ймовірність російського вторгнення", - наводить Reuters слова аналітка Aberdeen Віктора Забо.

Дохідність за українськими єврооблігаціями збільшилась до 11-15%, що фактично означає виключення України з ринку запозичень, твітує експерт Джорджтаунського університету Андерс Аслунд. Курс гривні також знизився до 28 грн за долар. "Це повністю спричинене загрозою російської війни, тому Захід має допомогти", - вважає експерт.

Зростання нестабільності в регіоні позначилось і на російських активах. Дохідність за 10-річними російськими держоблігаціями досягла найвищих показників з 2016 року в п'ятницю, пише Reuters. Курс рубля впав на 0,4% в першій половині дня в понеділок до 76,5 руб. за долар, пише Bloomberg. Рубль також втратив свій статус найпривабливішої валюти ринків, що розвиваються, зазначають у виданні.

В час, коли російські ринки зазнали удару, Аслунд радить Заходу збільшити витрати для Росії і виступити з потужними санкціями, серед яких, відключення від системи розрахунків SWIFT та світової фінансової системи великих державних фінансових інституцій, заборона торгувати державними облігаціями Росії та облігаціями державних корпорацій, заборона торгівлі акціями держпідприємств Росії, тощо.

А економіст Тімоті Еш з BlueBay Investments зазначає, що заява німецького політика Фрідріха Мерца, який є ймовірним кандидатом на пост голови Християнсько-демократичного союзу, про те, що Росію не варто відключати від SWIFT, позначилась на ринках.

"Берлін знизив планку для російського вторгнення в Україну. Чи цього хоче Німеччина?" - питає аналітик у Twitter.

В статті використано матеріали Reuters, Bloomberg

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG