Спеціальні потреби

Мнучін підтвердив, що Мінфін США зазнав кібератаки


Міністр фінансів США Стівен Мнучін в понеділок підтвердив, що відомство зазнало хакерської атаки, про яку агентство Reuters повідомило понад тиждень тому. В інтерв'ю CNBC Стів Мнучін визнав, що хакери проникли в несекретну мережу Мінфіну. «Ми не бачимо ніякого проникнення в наші секретні системи, - додав він. - Було отримано деякий доступ до наших несекретних систем. Хороша новина в тому, що ніякого збитку завдано не було. Ми не побачили переміщення великої кількості інформації».

Мнучін відмовився надати додаткові подробиці, повідомивши, що є деякі деталі «які вони не готові розголошувати». Мінфін також не відповів на запит прокоментувати заяви Мнучіна.

Уряд США і експерти з кібербезпеки в декількох країнах з'ясовують обставини атаки, яка почалася ще на початку цього року, коли хакери проникли в мережі базованої в Техасі компанії SolarWinds і використовували її програмне забезпечення для проникнення в урядові і корпоративні мережі.

Високопоставлені представники уряду США, в тому числі держсекретар Майк Помпео, поклали відповідальність на Росію, хоча деякі офіційні особи і експерти відзначають, що поки рано говорити про те, хто стояв за атакою. Президент Дональд Трамп висловив припущення, що за атакою міг стояти Китай. Міністр юстиції США Білл Барр в понеділок заявив на прес-конференції, що поділяє думку Помпео: «Дуже схоже, що це росіяни, але я не буду обговорювати це питання більш детально». Кремль заперечує будь-яку причетність до атаки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG