Спеціальні потреби

У південних штатах різко зросло поширення коронавірусу


Місцеві чиновники південних штатів США висловили нові занепокоєння у неділю з приводу різкого зростання поширення пандемії коронавірусу в останні дні.

Мерка міста Фенікс, штат Арізона Кейт Галлего, сказала в програмі "Цей тиждень" ABC News: "Ми відкрили (місцевий бізнес) шлях занадто рано" після того, як вони були закриті в березні та квітні. "Ми перебуваємо в кризі", - сказала вона. Загалом у місті з населенням 1,7 мільйона людей, заражено 59 000. Галлего заявила, що пункти тестування на коронавірус "переповнені".

США останні кілька днів зафіксували понад 50 000 нових випадків коронавірусу щоденно, значною мірою в ряді південних штатів, які не мали великих спалахів випадків у березні та квітні, коли міста в північно-східній частині країни, особливо Нью-Йорк, мали найбільші показники, а нині мають динаміку на спад.

У штаті Флорида у суботу зафіксовано понад 11 400 нових випадків. Деякі великі міста в США провели святкування Дня незалежності, навіть попри те, що десятки менших громад скасували їх, через побоювання поширення вірусу.

"Без сумнівів, коли ми відкрилися, люди знову почали збиратися" в громадських місцях, що призвело до нового сплеску інфекцій, заявив мер Майамі Френсіс Суарес. Він назвав великий приріст інфекцій "надзвичайно гіршим", але сказав, що "якщо люди носять маску, є хороший шанс, що ми знизимо розповсюдження".

В окрузі Гарріс, штат Техас, у передмісті Х'юстона, у суботу зафіксовано майже чверть загальної кількості (35 000) захворювань у штаті. Окружна суддя Ліна Ідальго сказала ABC: «Видавання бажаного за дійсне не є ані доброю державною політикою, ані політикою щодо охорони здоров’я. Що нам потрібно зробити - це те, що працює: залишитися вдома. Ми повинні бути про-активними».

Але президент Трамп у своєму виступі на вечірці в Білому домі, яку він влаштував у суботу ввечері, заявив, що "99%" нових випадків є "абсолютно нешкідливими". Разом з тим, кількість осіб, які поступають у лікарні, різко зростає, навіть незважаючи на те, що зараз заражаються молодші люди, які, як правило, одужуючи швидше і легше.

Президент Трамп також прогнозує, що вже незабаром зявиться вакцина. "Я хочу висловити подяку вченим та дослідникам по всій країні та навіть у всьому світі, які стоять на передовій наших історичних зусиль швидко розробити та зробити доступними рятівні методи лікування, а зрештою і вакцину", - сказав Трамп. "Ми використовуємо «наукову блискучість» нашої країни, і, швидше за все, будемо мати лікувальні засоби та/або вакцину задовго до кінця року".

На прохання прокоментувати цю заяву у неділю в програмі ABC "На цьому тижні", Голова американської Адміністрації контролю за харчами та ліками (FDA) Стівен Ган відповів, що FDA в даний час контролює 141 клінічне випробування потенційних ліків від COVID-19. Однак він сказав, що не в змозі зробити прогнози щодо часу появи вакцини.

"Я не можу передбачити, коли буде доступна вакцина", - сказав він, зазначивши, що його агентство опублікувало вказівки щодо процесу розробки минулого тижня.

"Наша урочиста обіцянка американському народу полягає в тому, що ми приймемо рішення на основі даних та науки щодо безпеки та ефективності цієї вакцини", - додав він.

Ашіш Джа, директор Гарвардського інституту глобальної охорони здоров'я, заявив в програмі "Fox News Sunday": "Я маю багато оптимізму, що ми будемо мати (вакцину) на початку 2021 року". Разом з тим, Джа заявив, що може пройти рік, перш ніж буде вироблено достатньо доз вакцини для вакцинації мільярдів людей у всьому світі.

XS
SM
MD
LG