Спеціальні потреби

Вчені закликатимуть ВООЗ переглянути рекомендації щодо профілактики COVID-19


Газета New York Times повідомила, що група з 239 вчених з 32 країн має намір в найближчі дні опублікувати в науковому журналі відкритого листа, адресованого ВООЗ, із закликом переглянути рекомендації щодо профілактики коронавірусної інфекції.

Вчені вказують, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом, що означає, що вірусні частинки певний час залишаються в повітрі в закритих приміщеннях і заражати людей при диханні.

ВООЗ стверджує, що вірус поширюється через більші респіраторні краплі при кашлі та чханні інфікованої людини, але вони швидко осідають через свою вагу.

Якщо вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, то «наслідки щодо методів стримування інфекції будуть значними», пише New York Times. Нові профілактичні заходи будуть включати носіння масок у приміщенні «навіть за умови дотримання соціального дистанціювання», а медичний персонал повинен носити маски типу N95 «для фільтрації навіть найдрібніших респіраторних крапель при роботі з коронавірусними пацієнтами».

Крім того, необхідно переглянути конструкцію вентиляційних систем, щоб «мінімізувати рециркуляцію повітря».

У статті йдеться про те, що після вивчення внутрішньої переписки ВООЗ та інтерв'ю з 20 вченими, включаючи консультантів ВООЗ, вимальовується картина, що, «незважаючи на добрі наміри», організація «не йде в ногу з наукою».

New York Times пише, що недавній сплеск числа інфікувань після відновлення роботи підприємств та офісної діяльності підтверджує «те, про що багато вчених говорять уже кілька місяців, а саме що вірус залишається певний час в повітрі приміщень, заражаючи тих, хто знаходиться поруч».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG