Спеціальні потреби

Іран відмовляється від допомоги США в протидії COVID-19


Верховний лідер Ірану Аятолла Хаменеї відмовився від пропозиції Сполучених Штатів допомогти з протидією поширенню корнавірусу SARS-CoV-2. Про це він заявив у телевізійному зверненні з нагоди свята Новруз.

«У нас багато ворогів, але найгірший – це США... і тепер вони хочуть допомогти нам», – сказав Хаменеї.

Натомість він закликав Вашингтон допомогти власному населенню. Кілька сотень смертей у США пов’язують із коронавірусною хворобою COVID-19.

Хаменеї також послався на непідтвердежну конспірологічну теорію про те, що коронавірус нібито був штучно створений у США.

Тим часом, за даними іранської влади, кількість смертей від коронавірусу в країні сягнула 1 685 людей. Міністерство охорони здоров’я Ірану повідомило 22 березня про ще 129 смертей протягом останньої доби. Кількість підтвердежних випадків захворювання, за даними міністерства, сягає 21 638.

Відтак Іран є третьою країною за кількістю уражених після Китаю та Італії.

Чимало іранців були розлючені тимчасовим закриттям шиїтських святинь і намагалися силою прорватися до внутрішніх подвір’їв двох найбільших храмів.​

Чиновники закликають іранців залишатися вдома під час святкування Новрузу, яке почалося 20 березня і вважається одним із найважливішим свят в Ірані.

У країні зачинені школи, заборонені спортивні та культурні заходи, богосужіння обмежені.

За даними Університету Джона Гопкінса, наразі в світі налічується понад 307 тисяч випадків захворювання на COVID-19. Кількість смертей перевищила 13 тисяч, водночас 92 383 людини одужали.

XS
SM
MD
LG