Спеціальні потреби

США намагаються уникнути нового «шатдауну»


Четвертій частині федерального уряду США знову загрожує призупинення роботи, якщо до кінця дня в п'ятницю цього тижня не буде прийнято рішення про продовження фінансування. Попередній «шатдаун», який тривав рекордні 35 днів, завершився лише в січні.

У центрі дискусії залишається питання про фінансування будівництва загородження на кордоні США і Мексики. Президент Дональд Трамп вимагає виділити на ці цілі 5,7 мільярда доларів. Демократи, які зараз контролюють Палату представників Конгресу, судячи з усього, готові виділити деяку суму, але набагато менше, ніж хоче президент.

Кілька законодавців днями заявили, що вони близькі до досягнення угоди, але поки неясно, з чим готовий погодитися Трамп.

У неділю сенатор Річард Шелбі, провідний республіканець в комісії з 17 законодавців, які намагаються опрацювати угоду про фінансування заходів з охорони кордонів, заявив Fox News: «Мені здається, переговори застопорилися. Я не впевнений, що ми досягнемо результату».

Виконуючий обов'язки глави апарату Білого дому Мік Малвейні заявив, виступаючи на каналі NBC News, що можливість нового «шатдауну» «абсолютно не можна» виключити. За його словами, відповідь на питання про те, чи близькі законодавці до укладення угоди про фінансування заходів щодо зміцнення охорони кордонів, «залежить від того, кого ви слухаєте».

«Президент дійсно вважає, що на кордоні виникла криза в сфері національної безпеки і гуманітарна криза, і він має намір щось зробити в зв'язку з цим, - додав Малвейні. - Він має намір вжити усіх законних заходів, щоб захистити цей кордон».

За словами Малвейні, якщо Трамп не доб'ється виділення грошей в необхідному йому обсязі, він, ймовірно, скаже: «Я знайду гроші в іншому місці» і скористається іншими урядовими фондами. Це рішення напевно буде оскаржене демократами.

У понеділок Трамп має намір відвідати ділянку кордону в Ель-Пасо, штат Техас, і провести мітинг.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG