Спеціальні потреби

Пентагон визнав існування програми досліджень НЛО


Американські військові визнали, що таємно досліджували неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) протягом п’яти років до 2012 року. Водночас газета The New York Times повідомила 16 грудня, що програма «Advanced Aviation Threat Identification Program», можливо, продовжувала витрачати мільйони доларів на розслідування повідомлень про НЛО і після завершення початкового періоду фінансування.

The Times повідомила, що програма з дослідження спостережень за НЛО діяла з 2007 по 2012 рік з річним фінансуванням у розмірі 22 мільйони доларів. Газета посилається на кілька джерел, які стверджують, що програма досі залишається чинною. The New York Times повідомила, що початкове фінансування програми з дослідження НЛО було в основному надане через прохання колишнього лідера демократів у Сенаті Гаррі Ріда, який давно захоплювався космічними явищами.

16 грудня Пентагон заявив, що програма завершилася в 2012 році. «Було встановлено, що існують інші, більш пріоритетні питання, які заслуговують фінансування, і саме в інтересах Міністерства оборони було внесення змін», – заявила речниця Пентагону. Однак вона не вказала, чи продовжує діяти схожа програма.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG