Спеціальні потреби

Вашингтон обмежить російські військові польоти над територією США – WSJ


Сполучені Штати мають намір оголосити обмеження на російські військові польоти над американською територією, які передбачені положеннями Угоди про відкрите небо. Це – найостанніша ознака напруженості у відносинах між США та Росією.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal із посиланням на чиновників в адміністрації США.

Договір, який є частиною низки домовленостей щодо контролю над озброєннями, дозволяє 34 країнам-членам, що ратифікували угоду, проводити спостережні місії над територіями один одного

Пов’язані з угодою напруженості загострилися протягом двох днів у серпні, коли російський літак здійснював спостережну місію в рамках Договору про відкрите небо над американськими містами, в тому числі Вашингтоном і Беміністером, де в той час перебував президент Дональд Трамп.

Ці польоти, одначе, не є причиною запровадження нових обмежень, - кажуть американські чиновники. Натомість, за їх твердженням, обмеження є у відповідь на заборону Кремля на проліт над Калінінградом, де зберігається російська сучасна військова техніка. Відповідно до Договору про відкрите небо, дальність розвідувального польоту може становити до 5,5 тис. км, однак над Калінінградом Росія обмежила її до 500 км.

За даними WSJ, США можуть обмежити польоти російських літаків над Аляскою і Гаваями.

«Ми хочемо примусити Росію знову дотримуватися Договору», - сказав чиновник Державного департаменту, додавши, що вжиті США заходи можуть бути відмінені в разі зміни рішення Росії щодо польотів над Калінінградом.

Дивіться також: Ексклюзивне інтерв’ю з Куртом Волкером – про конфлікт на cході України, шляхи його вирішення та американську позицію

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG