Спеціальні потреби

Трамп застерігає американські компанії від вивезення виробництва за кордон


Новообраний президент США Дональд Трамп у неділю вкотре попередив американські компанії про те, що їм доведеться заплатити 35% податків на імпорт своїх товарів у США, якщо вони перенесуть своє виробництво за кордон.

У своєму Твіттері Трамп написав, що планує «значно зменшити» оподаткування та зменшити регулювання бізнесу. Він зазначив, однак, що будь-яка компанія, яка «звільнить своїх працівників та побудує новий завод чи фабрику» в іншій країні «думаючи, що вона зможе потім продавати свої товари назад в Америку без будь-яких наслідків чи пені, дуже помиляється!»

Магнат нерухомості, який вступає на посаду президента 20-го січня наступного року, у своєму Твіттері попередив, що митний податок на товари, які виробляються за кордоном «зробить рішення переносити виробництво за кордом, дуже важким з фінансової точки зору». «Будь-ласка, почуйте це попередження перед тим, як робити таку коштовну помилку!» - пише він у Твіттері.

З 2000 року США втратили 5 мільйонів робочих місць, в основному через автоматизацію виробництва чи перенесення його в ті країни, де компанії платять своїм працівникам значно менші зарплати, ніж у США. Під час своєї передвиборчої кампанії Трам пообіцяв скоротити кількість американських компаній, які мають виробництво за межами країни та повернути робочі місця в Америку, які вже були втрачені.

Останнім кроком цієї ініціативи стало досягнення минулого тижня угоди з виробником кондиціонерів «Carrier», який в обмін на 7 мільйонів доларів у вигляді податкових пільг погодився не переміщати виробництво у Мексику, таким чином зберігши 1069 робочих місць в Індіанаполісі. Однак, ще 1100 робочих місць, компанія таки планує перенести у Мексику. Критики домовленості з «Carrier» кажуть, що це стане поштовхом для інших компаній торгуватися з урядом та вимагати податкових пільг.

XS
SM
MD
LG