Спеціальні потреби

Курдські і сирійські формування почали наступ на Ракку


Підтримуваний США альянс курдських і сирійських формувань розгорнув наступ на Ракка - оплот «Ісламської держави» в Сирії. Туреччина і пов'язані з нею угруповання в операції участі не беруть.

Про початок операції оголосив у неділю один з командирів Демократичних сил Сирії (ДСС) в місті Айн Ісса, розташованому в 50 кілометрах на північ від Ракка.
Домінуюче становище в ДСС займають курдські сили, відомі як Загони народної самооборони.

Туреччина вважає ці загони терористичною організацією, але США бачать в них єдине ополчення, здатне вирішити поставлену задачу. Вашингтон погодився з тим, що Туреччина не буде брати участь в боях за повернення контролю над Ракка. Представник ДСС Таллах Селло повідомив інформагентству AFP: «У нас є чітка угода з очолюваною США міжнародною коаліцією, що Туреччина і пов'язані з нею збройні угруповання не братимуть участі в цій операції».

Європейські союзники США також висловлюють серйозні сумніви з приводу скільки-небудь істотної участі в операції Загонів народної самооборони. Вони побоюються того, що присутність курдів в авангарді наступу на Ракка, яка історично була переважно арабським містом, буде призводити до загострення між-общинних чвар.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG