Спеціальні потреби

В Алеппо поновилися бої


У неділю, після триденної гуманітарної паузи, в сирійському місті Алеппо поновилися бойові дії. Британська правозахисна організація Сирійська обсерваторія з прав людини повідомляє про удари з повітря, атаках сухопутних військ і артобстріл.

Правозахисники повідомляють про сутички в деяких кварталах стародавнього міста вздовж лінії фронту, що розділяє підконтрольні уряду західні райони і східну частину міста. Моніторингова організація стверджує, що сирійська і російська авіація відновили повітряні удари.

У п'ятницю ООН була змушена відкласти заплановану медичну евакуацію зі східних регіонів Алеппо, оскільки угруповання, які ведуть бойові дії в місті, не надали гарантій безпеки. За оцінками ООН, близько 250 тисяч жителів східних районів Алеппо потребують термінової допомоги. Ще сотні людей необхідно евакуювати для надання їм медичної допомоги. Вантажні машини ООН і Червоного Хреста із гуманітарною допомогою вже кілька тижнів перебувають біля кордону з Туреччиною, чекаючи гарантій безпеки для доставки вантажів.

В рамках короткого перемир'я сирійські та російські війська відкрили вісім коридорів, за якими мирні жителі могли безпечно залишити місто. Два коридори були призначені для повстанців, які хотіли скласти зброю і втекти. За повідомленнями ЗМІ, лише деякі серед жителів міста і повстанців скористалися цією можливістю.

XS
SM
MD
LG