Спеціальні потреби

Замість того, щоб прагнути миру в Сирії, Росія та Асад продовжують війну – Саманта Пауер


З такою заявою постійний представник США в ООН Саманта Пауер звернулась до присутніх на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому загостренню ситуації в Сирії. Засідання було скликане за ініціативою Великобританії, Франції та США.

За останні три дні по Алеппо було нанесено понад 150 авіаударв, зазначила Саманта Пауер та звинуватила Росію та Сирію у здійсненні «широкомасштабної військової операції» для перебрання контролю над Алеппо.

«Замість того, щоб допомогти доставити гуманітарну допомогу цивільному населенню Сирії, Росія та Асад наносять авіаудари по гуманітарних конвоях, лікарням та працівникам невідкладної допомоги, які зі всіх сил намагаються врятувати людям життя», - заявила постпред.

«Росія буде безсумнівно стверджувати, що ці атаки мають на меті знищити терористів, а люди, які загинули внаслідок цих операцій – терористи чи їх прихильники. Це абсурд», - сказала Пауер.

Вона нагадали присутнім, що Росія під час засідань Генеральної Асамблеї ООН минулого тижня в Нью-Йорку нанесла удари по трьох базах, які мали маркування «Білі шоломи». Цей загін є працівниками швидкої допомоги, які першими вирушають на місця вибухів у пошуках тих, хто вижив. Вона зазначила, що Росія використовує так звану практику «подвійного удару» - наносить перший удар, чекає на прибуття рятівників, а потім наносить удар ще раз. Пауер також засудила Росію у скоєнні ударів по станціях з питною водою: «Вода не повинна ніколи використовуватися, як зброя, а мешканці Алеппо не повинні бути вимушені пити воду, від якої починаються хвороби». Саманта Пауер попередила, що східне Алеппо залишається в облозі. «Росія в силі зупинити цю гуманітарну кризу. Ми знаємо, що в Сирії не може бути миру, якщо Росія продовжуватиме цю війну», - зазначила вона. Пауер зазначила, що політичний процес – це єдиний спосіб завершити цю кризу.

«Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН. Це великий привілей і велика відповідальність. І своїми діями в Сирії Росія зловживає цим привілеєм», - зазначила Пауер.

«В Алеппо чиняться військові злочини», - сказав журналістам постпред Франціїї в ООН Франсуа Делаттр. «Вони не можуть залишатися непокараними, безкарність – це просто неприпустимо». Припинити насильство в Сирії закликав Росію і постійний представник в ООН Великобританії.

Український представник в ООН Володимир Єльченко у свою чергу попередив: «Будь-які надії щодо досягнення ефективних домовленостей з Росією та режимом Ассада не мають під собой ніякого підґрунтя. Як довго ці сторони будуть наполягати на військовому рішенні конфлікту, будь-яке затишшя, будь-яка домовленість про перемиря, будь-яке політичне вагання буде безжалісно використано яструбами в Дамаску та Москві для покращення своїх військових та переговорних позицій».

Представник Росії в ООН Віталій Чуркін у свою чергу заявив, що його країна не буде погоджуватися на односторонні кроки для припинення вогню у Сирії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG