Спеціальні потреби

Словесна війна між американською та російською делегаціями на засіданні Радбезу ООН


Постійний представник США в ООН Саманта Пауер піддала жорсткій критиці ініціативу Росії щодо проведення в суботу екстреної наради Ради Безпеки для обговорення атак, нанесеної з повітря силами коаліції по боротьбі з ІГІЛ в околицях Дейр-ез-Зора. Мішенями атаки повинні були стати позиції екстремістського угрупування, однак за попередніми даними, в результаті бомбардування загинули десятки військових урядових військ Сирії.

Пауер, направляючись на засідання за закритими дверима, заявила журналістам, що дії Росії є «трюком, сповненим показухою та моралізмом», мета якого - відвернути увагу громадськості від «найбільш систематичних звірств нашого часу».За словами дипломата, американська влада ще займаються збором інформації про бомбардування в районі Дейр-ез-Зора. За її словами, американські військові були переконані, що їх мішенями були позиції ІДІЛ.

«Ми все ще вивчаємо інформацію, але ми можемо підтвердити, що США вразили, як ми вважали, позиції ІДІЛ. Ми зупинили атаку, коли росіяни нас поінформували, що ми можливо завдаємо ударів по військовому персоналу і техніці сирійського режиму. Якщо в результаті розслідування виявиться, що ми таки вразили сирійських військових – це не було нашим наміром. І, звичайно, ми шкодуємо через втрату життів, - сказала Пауер.

Представник США в ООН також нагадала про низку авіаударів сирійських ВПС по школам і лікарням, блокаду міст, які спричинили голод та страждання місцевого населення, а також застосування урядовими військами хімічної зброї проти цивільних цілей. Однак ці дії, заявила Саманта Пауер, що не спонукали Москву закликати Раду безпеки до дії.

«Навіть за російськими стандартами, сьогоднішня вистава, пронизана моралізмом та показухою була винятково цинічною та лицемірною. З 2011 режим Асада цілеспрямовано вражав цивільні об’єкти з жахливою, передбачуваною періодичністю. Вони заблокували цілі регіони, не допускають гуманітарні організації та допомогу. Люди там помирають від голоду та хвороб, які можна вилікувати звичайними ліками. Але жодне з цих звірств не викликало ані гнівної реакції Росії, ані вимог розслідувати злочини. Жодного разу з цього приводу не скликалося негайного засідання Радбезу”, - нагадала Пауер.

Засідання Радбезу обернулося словесною війною між американською та російською делегаціями. Посол США Саманта Пауер відмовилася слухати заяви Російського посла. Віталій Чуркін заявив, що його ще ніколи так не ображали:

“За понад 10 років, які я працюю в ООН і за понад 40 років в міжнародній дипломатії, я ніколи не бачив такого прояву американської зневаги. Коли я виступав на Раді безпеки, посол Пауер вибрала говорити з вами. Все, що могли сказати її заступники, це те що США розслідують інцидент. Коли вона повернулася в зал, то заявила, що її не цікавить що я говорю, бо мої слова є виставою. Значить і мені немає сенсу слухати посла Пауер, тому я вийшов з зали.

Чуркін також висловив сумнів у тому, що сталася помилка, зазначивши, що інцидент стався якраз у той період, коли країни намагаються домовитися про довгостроковий режим припинення вогню в Сирії.

Чурків сказав, що США втрачають контроль над поміркованою сирійською опозицією, яку вони підтримують. Він наполягає, що саме це спричиняє посилення терористичних угруповань на зразок ІДІЛ.

Міністерство оборони Росії представило удар коаліції свідченням «впертої відмови» Вашингтона координувати дії з російськими військовими в Сирії.

При цьому в заяві США в Радбезі ООН в зв'язку інцидентом в Сирії йдеться про те, що командування коаліції по боротьбі з ІДІЛ заздалегідь попередило російську владу про заплановану атаку.

XS
SM
MD
LG