Спеціальні потреби

«Боко Гарам» заявляє, що частина викрадених з Чибока школярок загинули внаслідок ударів урядової армії


Нігерійське джихадистське угруповання «Боко Гарам» в неділю опублікувала нове відео, на якому, імовірно, показані деякі з дівчаток, викрадених в містечку Чибок в 2014 році. Крім того, у відео стверджується, що інші захоплені дівчинки загинули в результаті повітряних ударів уряду.

На відео, розміщеному в соціальних мережах, видно дівчинки, що сидять на землі з покритими головами. Частина дівчаток стоїть позаду. Близько 218 з 276 дівчаток, викрадених зі школи в віддаленому районі на північному сході Нігерії, до цих пір вважаються зниклими безвісти, незважаючи на розшуки, які ведуться нігерійськими властями більше двох років, і обурення, що виникло в усьому світі в зв'язку з їх викраденням .

Це останнє за часом відео, опубліковане лідером «Боко Гарам» Абубакаром Шекау, який на початку серпня спростував заяви, що він був зміщений з поста глави екстремістського угрупування. На 11-хвилинному відео чоловік із закритим тюрбаном обличчям говорить, що лідери країни в Абуджі «повинні знати, що їхні діти все ще знаходяться в наших руках». «Кілька дівчаток, близько 40, вийшли заміж за волею Аллаха. Деякі з них померли в результаті бомбардувань з повітря», - додав він.

Відео містить звернення однієї з викрадених школярок до уряду з проханням звільнити затриманих бойовиків, щоб дівчинки могли вийти на свободу. У минулому році нігерійські військові кілька разів оголошували про порятунок сотень людей, викрадених «Боко Гарам», однак дівчаток з Чибока так і не знайшли, не дивлячись на деякі обнадійливі заяви.

XS
SM
MD
LG