Спеціальні потреби

Проявити політичну волю до вакцинації населення просить ЮНІСЕФ українську владу


Вакцинація від поліомієліту у Черкаській області

«При нерегулярному постачанні вакцини не всі діти можуть отримати вакцину, тому збільшується кількість невакцинованих дітей», - каже експерт.

ЮНІСЕФ закликає українську владу проявити політичну волю при виділенні фінансів на вакцинацію населення. Про це заявила Голосу Америки представниця Дитячого фонду ООН в Україні Катерина Булавінова.

«Міністерство охорони здоров’я подало ці зміни (оновлений перелік вакцин, що закуповуються для України через міжнародні організації – ред.), але ними займаються інші міністерства, тобто міністерство фінансів, міністерство економіки. Я б сказала, що хотілося б, щоб була більша політична воля, щоб усі міністерства дуже серйозно ставились до питання вакцинації, і щоб розуміли, що не може перериватися програма вакцинації. Ми не можемо сиділи місяць без вакцини, потім вона з’явилася, потім знову півроку. Так бути не може».

Експерт ЮНІСЕФ наголошує, що діти мають отримувати щеплення за календарем вакцинації.

«У нас зараз так виглядає, що календар існує окремо, а діти – окремо. Бо більшість дітей отримують вакцини з порушенням календаря щеплень, з порушенням графіків, тому що то однієї вакцини немає, то іншої немає, то потім щось з’являється».

При нерегулярному постачанні вакцини не всі діти у змозі отримати щеплення, а відтак збільшується кількість невакцинованих дітей, - розповіла Катерина Булавінова.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ виступає посередником, що допомагає Україні закуповувати вакцину у міжнародних виробників.

З квітня 2016 року Україна перейшла на користування новою бівалентною неактивованою вакциною від поліомієліту, утім через брак дозволів від Кабінету Міністрів ця вакцина досі не потрапила в Україну.

Дивіться також: Барак Обама заохочує американські родини мандрувати разом

Барак Обама заохочує американські родини мандрувати разом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

XS
SM
MD
LG