Спеціальні потреби

Вакцинувати і хотіли б, але нічим – батьки


Про повне забезпечення України вакцинами і сироватками до кінця липня раніше заявляв виконувач обов’язків глави МОЗ Віктор Шафранський.

біцяну ще у травні бівалентну вакцину проти поліомієліту досі не доставили в Україну. У Міністерстві охорони здоров’я поки не вказують конкретних строків поставки, кажуть, що все залежить від внесення змін до постанови Кабміну.

Півторарічній Насті Нуржинській, відповідно до календаря профілактичних щеплень, потрібно зробити щеплення проти поліомієліту. Але до України поки не ввезли нову бівалентну вакцину, яку очікували отримати наприкінці травня. Мама дівчинки Анастасія Нуржинська зазначає: із нестачами вакцини стикається не вперше, оскільки виховує трьох дітей. Але якщо інші вакцини часом можна було знайти в приватних поліклініках, то живої оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) немає в Україні взагалі.

«Доньці майже два роки, ми хочемо вакцинувати її оральною бівалентною вакциною проти поліомієліту. І, на жаль, цих вакцин зараз в Україні нема. Ми зазвичай звертаємося в державну поліклініку, і якщо там немає вакцини, ми шукаємо приватну, де вакцини є. Іноді вони там є, а іноді немає, як зараз із вакциною проти поліомієліту, вона просто не завезена в Україну. Це мене турбує, як маму, яка хоче, щоб її діти були в безпеці», – зазначає Нуржинська.

Усе залежить від внесення змін до постанови Кабміну – МОЗ

Закупівлі вакцин здійснює не Міністерство охорони здоров’я України, цим займаються спеціалізовані міжнародні організації, зокрема ЮНІСЕФ, тож давати точні прогнози, коли саме в Україну завезуть бівалентну оральну поліовакцину у міністерстві не беруться, зазначає начальник управління громадського здоров'я МОЗ Світлана Осташко. Наразі, за її словами, проблеми з вакциною проти поліомієліту немає, адже в регіонах є достатня кількість інактивованої полівакцини (ІПВ), а також значна кількість вакцини «Пентаксим», яку теж можна використовувати при вакцинації дітей першого року життя. Затримка ж із поставкою ОПВ була зумовлена необхідністю внести зміни в деякі нормативні акти Кабміну, каже вона, оскільки у переліку ліків не було нової вакцини ОПВ, на яку вирішили перейти у квітні цього року.

«Це було внесення змін до постанови Кабміну Кабміну №787 «Про затвердження порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту». Зараз проект про внесення змін до цієї постанови знаходиться в Кабінеті міністрів України, ми сподіваємося, що найближчими днями її ухвалять. За результатами ухвалення постанови ми звернемося до ЮНІСЕФ, і ЮНІСЕФ здійснить відповідну процедуру», – зазначила Світлана Осташко.

Про повне забезпечення України вакцинами і сироватками до кінця липня раніше заявляв виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

Дивіться також: Ось чому право жінки на аборт - у центрі політичних баталій у США

Ось чому право жінки на аборт - у центрі політичних баталій у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG