Спеціальні потреби

Держсекретар Керрі відвідає Великобританію


Під час свого перебування у Лондоні Керрі планує зустрінутись зі своїм британським колегою Філіпом Гаммондом та іншими посадовими особами Великобританії у спробі підтримати міцні стосунки з ключовим союзником Вашингтону у час, коли Великобританія вступає в нову еру взаємовідносин з рештою Європи. Перед візитом до Лондона Керрі зустрінеться у Брюсселі з Верховним представником Європейського Союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федерікою Моґеріні.

Офіційні представники США кажуть, що він хоче виступити в якості посередника, і що Вашингтон рекомендує лідерам ЄС не вимагати від британського уряду запуску механізму, передбаченого статтею 50 Лісабонського договору про ЄС, після чого Великобританія автоматично постане на дворічний шлях, що веде до виходу з Євросоюзу. «Ми відстежуємо ситуацію і беремо участь в діалозі, який йде між британцями і їх колегами в Європі, і намагаємося сприяти в цих контактах», - заявив «Голосу Америки» високопоставлений представник уряду США.

У неділю канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що британським політикам потрібно дати час, щоб вони могли переглянути наслідки «Брексіта». У своїй заяві, зробленій через главу своєї адміністрації, канцлер Меркель заявила, що у Великобританії «повинна бути можливість переглянути наслідки виходу з ЄС». Її помічник, Петер Альтмайер додав, однак, що це не означає «перегляду самого референдуму».

У суботу канцлер Німеччини також використовувала заспокійливий тон, закликавши інших лідерів ЄС з обережністю реагувати на британський референдум. В цьому її позиція різко відрізнялася від позиції європейських міністрів закордонних справ, які в той же день закликали до швидкого розлучення. На думку міністрів, ситуація невизначеності буде і далі негативно позначатися на фінансових і валютних ринках. На прес-конференції в Римі держсекретар Керрі спробував запевнити Великобританію і ЄС у подальшій підтримці з боку США. За словами глави американської дипломатії, хоча Вашингтон шкодує про підсумки референдуму, «зміни, які зараз розглядаються, повинні розглядатися в контексті інтересів і цінностей, які пов'язують нас разом».

Раніше президент Обама закликав Великобританію залишитись в Європі. Особливі стосунки між двома країнами – фраза, яка вперше була сказана британським прем’єром Вінстоном Черчілем – дали можливість Сполученими Штатам за допомогою Великобританії мати потужний голос в Європі. Президент США Барак Обама, виступаючи на Глобальному саміті підприємців у Каліфорнії, заявив, що результати британського референдуму демонструють сучасні зміни та виклики, спричинені глобалізацією.

Візит Керрі до Лондона стане початком будування відносин з Великобританією за нових обставин, особливо з групою британців, яка була глибоко ображена позицією Обами відносно референдуму, яку вони назвали втручанням у внутрішні справи їх країни. Деякі виборці, які назвали бажання повернути суверенітет головною причиною голосування за вихід, заявили, що саме Обама допоміг їм прийняти таке рішення під час свого візиту у квітні. Нагадаємо, тоді президент сказав, що Великобританія стане в кінець черги за торговельними угодами, якщо вона залишить ЄС.

«Ми хочемо повернути собі наш суверенітет. Ми хочемо повернути контроль над своєю країною, - каже виборець Тревор Бейлі- Я думаю, ваш президент сам не бажаючи того, зіграв певну роль. Він спробував заручитися голосами політиків, а людям не сподобалось, що їм говорять, що робити»

У вівторок прем’єр-міністр Камерон, який у п’ятницю оголосив про свою відставку та не буде брати участі у процесі виходу Великобританії з ЄС, відбуде до Брюсселя. Вперше 27 країни ЄС збираються без Великобританії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG