Спеціальні потреби

Японські активісти вимагають закриття американський військових баз


Десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці японського острова Окінава з вимогою до США закрити свої військові бази на острові. Активісти вимагають плану по поступовому згортанню баз: перенесення їх в іншу частину острова з подальшим закриттям. Незадоволення присутністю американських військових баз вже триває довгий час.

Американські керівництво ВМС раніше цього місяця заборонило своєму персоналу в Японії пити алкогольні напої та обмежило їх вихід поза територію бази після того, як американського морського офіцера було арештовано в Окінаві за підозрою у керуванні авто в нетверезому стані, що призвело до аварії, в результаті якої двоє людей зазнали легких поранень. Після цього ВМС наклали на невизначений термін заборону на алкоголь.

ВМС США ще раніше вводило заборону на вживання алкоголю та комендантську годину після того, як колишній морський піхотинець, який служив на військовій базі, був арештований минулого місяця за підозрою у причетності до зникнення японської жінки, яка, як вважає поліція, була зґвалтована та вбита.

Популярність прем’єр-міністра Шинзо Абе впала частково через його прихильність до перенесення, а не повного закриття баз в Окінаві, на чому наполягає губернатор острова. Після другої світової війни Окінава був окупований США протягом 27 років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG