Спеціальні потреби

Керрі закликав уряд М’янми до продовження реформ


Подальше полегшення режиму санкцій США проти М’янми буде залежати від демократичних змін в М’янмі.

Держсекретар США Джон Керрі, перебуваючи з одноденним візитом у М’янми, зустрівся з головнокомандуючим армії країни генералом Мін Аун Хлейнґом. Лідери обговорили політичні реформи Бірми. Військові досі контролюють чверть парламенту Бірми та три міністерства – оборони, внутрішніх справ та митних справ.

Керрі прибув до М'янми через кілька днів після того, як Вашингтон скасував фінансові та торговельні санкції, введені проти цієї країни в період правління військових. При цьому санкції щодо окремих осіб і організацій залишаються в силі. В ході візиту Керрі заявив, що подальше полегшення режиму санкцій не відбудеться, поки діє нинішня Конституція, яка забороняє Аун Сан Су Чжі балотуватися в президенти.

Сама Аун Сан Су Чжі - міністр закордонних справ М'янми, яка де-факто стала лідером країни, після того як її партія перемогла на історичних виборах в березні,- заявила, що вона вітає ретельний підхід до питання про решту санкції.
«Я не боюся санкцій. Ми впораємося з цим, і я впевнена, що скоро настане час, коли США дізнаються, що час санкцій пройшло », - сказала вона журналістам під час прес-конференції.

Керрі також провів окрему розмову з Айн Сан Су Чжі, на якій порушив питання захисту прав людини, особливо у відношенні до мусульман народності Рохінья. Втім, під час спільної прес-конференції міністр іноземних справ М’янми закликала не використовувати розпалювальної риторики щодо цієї гострої теми, та заявила, що її уряду потрібен час, щоб вирішити цю кризу. Народ Рохінья проживає в жалюгідних умовах і буддистська більшість М’янмі вважає їх біженцями з Бангладеш. Керрі пообіцяв, що США і надалі підтримуватимуть Бірму, але за умов, що країна буде рухатись у демократичному напрямку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG