Спеціальні потреби

Обама не буде відправляти сухопутні війська в Сирію


Президент США Барак Обама заявив, що не розглядатиме питання про відправку сухопутних військ до Сирії, зазначивши, що одних лише військових зусиль для вирішення проблем цієї країни недостатньо.

«Для Сполучених Штатів або Великобританії було б помилкою відправляти сухопутні війська і скидати режим Башара Асада», - заявив Обама в інтерв'ю Бі-Бі-Сі з широкого кола питань.

Обама вважає, що замість прямого військового протистояння міжнародне співтовариство повинне чинити тиск на Росію та Іран, які, фактично, зміцнюють позиції Асада, і добитися укладення угоди з сирійськими повстанцями, щоб сформувати новий перехідний уряд. Американський лідер назвав війну в Сирії несамовитою ситуацією величезної складності.

Обама відмітив, що одними військовими методами, в тому числі відправкою американських сухопутних військ, не можна вирішити довгострокові проблеми в Сирії. Виключивши повномасштабне вторгнення, Обама підкреслив, що коаліція на чолі з США продовжить завдавати ударів по цілям «Ісламської держави», таким як Ракка і Мосул, щоб «спробувати ізолювати і блокувати ті частини країни, звідки іноземні бойовики відправляються в Європу». Таким чином, сказав він, територія, підконтрольна «Ісламській державі», буде поступово зменшуватися.

На думку Обами, ситуація в Сирії «за своєю природою носить транснаціональний характер». Президент США засудив ті країни, які не беруть участі в спробах врегулювати цю проблему і в той же час «хочуть, щоб Сполучені Штати щось з цим зробили».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG