Спеціальні потреби

Обама в Ганновері переконував підписати угоду про створення зони вільної торгівлі між США та Європою


У Німеччині Барак Обама агітує за підписання угоди про створення зони вільної торгівлі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

У Німеччині Барак Обама агітує за підписання угоди про створення зони вільної торгівлі. Відео

Візит Барака Обами до Європи дехто називає символічним, оскільки відбувається він на завершення його президентського терміну. Однак на переговорах із європейськими партнерами йдеться про конкретні практичні питання, зокрема, про укладення угоди щодо створення зони вільної торгівлі між США та Євросоюзом. Уже сама назва угоди Транс-атлантичне торговельне й інвестиційне партнерство, що передбачає поєднати два найбільші ринки світу, стала для Обами вагомим аргументом переконати британців не відмовлятися від членства у Євросоюзі

«Якщо ви зацікавлені в торгівлі, то ми на порозі укладення торговельної угоди з Європейським Союзом. Я вважаю, що підприємець чи робітник у Британії вже зараз бачить себе в ситуації з безперешкодним доступом до одного з найбільших, найбагатших ринків у світі, куди йде 44 відсотки британського експорту. Припускати, що перебування поза цим ринком полегшить експорт і торгівлю за його межами, що краще бути поза кімнатою, в якій визначають правила і стандарти торгівлі, я вважаю це помилковим», - сказав президент Обама.

Обама сподівається, що укладення угоди, можливо навіть до кінця року, може стати одним з вагомих досягнень його президенства. Але ідея вільної торгівлі приваблює не всіх, зокрема у Німеччині. Протягом вихідних у Ганновері, де проходить промислова виставка, відбувалися масові акції протесту з цього приводу.

«Якщо буде укладена угода, то вимоги будуть гармонізовані і, як наслідок, європейські стандарти, які на мою думку є вищими, будуть занижені», - попереджають учасники акції.

Зараз лише 17% німців кажуть, що підтримують зону вільної торгівлі. Ще два роки тому прихильників було 55%.

«Угоди мене дуже турбують, бо вони стосуються не лише торгівлі, але й можуть знизити наші соціальні стандарти, вимоги щодо довкілля. Нам така угода не потрібна, бізнесу, можливо, так, але не населенню», - каже одна з противників угоди Ульріка.

В Америці торговельна угода також має чимало опонентів і прихильників. Вона також стає центральною і у президентській кампанії.

Тож Обамі доведеться докласти чималих зусиль вдома та використати усю свою популярність серед європейців, аби схилити на свій бік тих, хто вважає зону вільної торгівлі зі США однією з негативних ознак глобалізації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG