Спеціальні потреби

Уряд США допоможе ветеранам АТО і переселенцям почати власний бізнес


Смачна піца у центрі Києва від ветеранів АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Смачна піца у центрі Києва від ветеранів АТО. Відео

Як розпочати власний бізнес, якщо ти ветеран АТО або вимушений переселенець, що втратив домівку і роботу? Спільну ініціативу оголосили уряди Україні і Сполучених Штатів. Суперпільгові кредити – під 5% річних надають незахищеним, але ініціативним. Умова отримання кредиту одна: бізнес має бути соціально орієнтованим. Таким як наприклад ресторан “Піца Ветерано” у Києві.

Дев’ятеро хлопців, демобілізованих з армії, зняли бронежилети й вдягли кухарські фартуки, і замість “сепарів” кришать цибулю. Піцу, приготовану колишніми АТОшниками, віднедавна можна скуштувати в центрі столиці – переході під Бесарабкою. Їхні військові професії - десантник, мінометник, танкіст. Місити тісто і пекти піцу довелося вчитися. Хлопців зібрав під одним дахом ресторану “Піца ветерано” Леонід Остальцев. До війни він працював у піцерії. Пішов в армію добровольцем, влітку 14-ого, коли в Луганську збили ІЛ-76 з українськими десантниками. Був кулеметником, пройшов Саур-могилу і Піски. А повернувшись, вирішив зробити такий проект, щоб бути ближче до своїх.

“Я побачив, що коли ветерани разом йдуть до якоїсь мети, їм разом дуже цікаво”, - каже Леонід.

Працевлаштував не тільки сам себе, а й побратимів.

“Почав шукати роботу. Ходив в центрі, заходив у різні місця і випадково проходив тут, мимо цього місця. Льоня якраз тут стояв і каже “Заходь”. А в мене грошей не було, і було трохи ніяково. Нагодували мене піцою, напоїли. А я кажу: “Дайте мені роботу”, - пригадує Артем Руденко.

В проект Леоніда ніхто не вірив і інвестори дивилися на нього скептично. Але нині ресторан в усіх на слуху. Розпочати соціальний проект, такий як “Піца ветерано” відтепер буде легше. Для ветеранів АТО і переселенців починає діяти програма пільгового кредитування. Це спільна ініціатива українського та американського урядів.

“Цей проект може стати рятівним колом для великої кількості переселенців та демобілізованих вояків АТО”, - каже посол Джеффрі Пайетт.

Процедура отримання кредиту проста: треба довести, що бізнес-проект соціальний і заповнити заявку на сайті Ощадбанку.

“Ціна цих кредитних ресурсів – 5% річних. Такого у нас в країні взагалі немає. Ця співпраця між державним Ощадбанком і Вестерн НІС фонду, який отримує ці кошти від американського уряду ставить за мету надихнути тих людей, які дуже хочуть щось зробити для свого суспільства, але не мають ресурсу. Тепер в них може бути цей ресурс. Щоб втілити в реалії свої мрії і амбіції”, - говорить міінстр фінансів України Наталія Єресько.

“Це дає можливість завдяки підтримці уряду Україні і США людям, які втратили свої домівки, розпочати свою справу. Людям, які втратили на окупованих територіях свої домівки”, - каже голова Правління «Ощадбанку» Андрій Пишний.

Співробітники “Піца ветерано” кажуть: вони вже готують бізнес-плани.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG