Спеціальні потреби

Байден подякував Яценюку за його роботу у процесі проведення реформ


В неділю вранці віце-президент США мав телефонну розмову з Арсенієм Яценюком після оголошення українським прем’єром свого наміру піти у відставку.

Про це повідомляє прес-служба Білого Дому. «Віце-президент подякував прем’єр-міністру Яценюку за його партнерство у цей історичний для України період часу. Він привітав уряд України за його досягнення за останні два роки, особливо за кроки зроблені на шляху втілення у життя складних, але необхідних реформ, роботу по підписанню Угоди про Асоціацію с ЄС та збільшенню енергетичної незалежності України», - йдеться у повідомленні Білого Дому. «Лідери також погодились на важливості формування нового кабінету, відданого імплементації необхідних реформ, особливо тих, які були рекомендовані Міжнародним Валютним фондом та Європейським Союзом. Віце-президент похвально висловився про невтомні зусилля прем’єр-міністра Яценюка від імені України та його активну участь у процесі втілення реформ, потрібних для забезпечення стабільності, добробуту та територіальної цілісності України», - говориться у заяві білого Дому.

Голосування за відставку Арсенія Яценюка у Верховній Раді відбудеться у вівторок, 12 квітня. Глава уряду дав зрозуміти, що підтримає кандидатуру Володимира Гройсмана у якості свого наступника. «Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їхню волю до реальних змін. Процес зміни Уряду перетворився на бездумний біг на місці», — сказав прем'єр у відеозверненні.

Очікується, що «Блок Петра Порошенка» і партія Яценюка «Народний фронт» на наступному тижні оголосять про створення нової коаліції. У своєму виступі Яценюк зазначив, що його партія залишається в коаліції, і висловив готовність передати кермо влади Гройсману.«Не можна допустити одного - дестабілізації виконавчої влади під час війни. Така перспектива неминуча, якщо після цієї відставки новий уряд України не буде сформовано негайно », - заявив Яценюк.


У разі якщо депутатам Верховної Ради не вдасться об'єднатися навколо кандидатури нового прем'єр-міністра, в Україні можуть бути оголошені дострокові парламентські вибори. Президент Петро Порошенко намагається уникнути нового голосування, побоюючись подальшої дестабілізації країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG