Спеціальні потреби

Шиїти розгнівані стратою Саудівською Аравією Німр аль-Німра


Іран пророкує Саудівській Аравії «божественну кару» за страту аль-Німра.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що Саудівську Аравію спіткає «божественна кара» за страту шейха Німра аль-Німра - відомого шиїтського критика правлячої саудівської королівської родини. Німр був одним з 47 осіб, страчених в Саудівській Аравії в суботу. Він був одним із лідерів шиїтських протестів у Саудівській Аравії у 2011. Сотні іранців вийшли на вулиці Тегерану з протестами, вигукуючи «Смерть саудівській королівській родині» та звинувачуючи США та Ізраїль у підтримці дій саудівців. Штурмували посольство Саудівської Аравії, арештовано принаймні 40 людей. Президент Ірану Гасан Роугані назвав неприйнятними атаки на дипмісії, втім страту Німра засудив.

Проти страти клірика на вулиці Карачі в Пакистані вийшли сотні шиїтських мусульман. Один з місцевих шиїтських лідерів вимагав від Саудівської Аравії передати всі мусульманські святині під спільне кураторство мусульманськими державами.

В Ліванському Бейруті також виступили з демонстраціями проти Саудівської Аравії. Розгнівані шиїти прийшли під саудівське посольство та представництво ООН, доступ до яких охороняли спеціальні загони поліції. Протестувальники попереджають – страта Німра може призвести до нової хвилі насильства між сунітами та шиїтами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG