Спеціальні потреби

«Загроза тероризму перейшла у нову фазу» – президент США


Президент США не оголосив нових змін в стратегії проти терористичного угруповання ІДІЛ, але висловив впевненість у правильності курсу боротьби.

Президент Обама у спеціальному зверненні до нації визнав стрілянину в Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія, терористичним актом і спробував заспокоїти націю через небезпеку терористів ІДІЛ.

«Це був акт тероризму, організований для вбивства невинних юдей», - сказав Барак Обама, виступаючи з Овальному офісі Білого дому в неділю ввечері, 6 грудня. При цьому він повідомив, що немає жодних ознак причетності обох стрілків до ширшої іноземної терористичної мережі.

Президент заявив, що після масового розстрілу у Сан-Бернардіно стурбованість американців різко зросла.

«За останні кілька років загроза тероризму перейшла у нову фазу. Ми стали кращими у попередженні комплексних нападів, таких як 9/11, терористи звертаються до менш складних актів насильства, як масові розстріли, які надто часто почали відбуватися у нашому суспільстві. І тому як групи на кшталт ІДІЛ ставали сильнішими у хаосі воєн в Сирії та Іраку, тоді як Інтернет стирає відстань між країнами, ми спостерігаємо зростаючі зусилля терористів отруїти розум людей таких як нападників на Бостонському марафоні чи убивць у Сан-Бернардіно».

«Я знаю, що багато американців запитують себе, чи ми воюємо з раковою пухлиною, від якої немає ліків? Небезпека тероризму реальна, але ми її подолаємо», - заявив господар Білого дому. - Ми подолаємо ІДІЛ і будь-яку іншу організацію, яка намагається завдати нам шкоди».

Президент США не заявляв про жодні істотні зміни в стратегії боротьбі з терористичним угрупованням ІДІЛ, але висловив впевненість у правильності курсу.

Глава Білого дому віддав розпорядження Держдепартаменту та Міністерству національної безпеки США переглянути програму безвізового в'їзду, за яким жінка, що стріляла в Каліфорнії, прибула до США. Він закликав Конгрес вжити заходів, які унеможливлять придбання зброї тими, хто фігурує у «чорних списках» аеропортів США.

«Не можна знову втягнутися в довгу і виснажливу війну» в Іраку або Сирії, - сказав президент. За його словами, ІДІЛ саме цього і хотів би від американців. Не можна дозволити цій війні стати боротьбою між Америкою і ісламом, чого домагаються терористи. Президент закликав мусульманських лідерів працювати разом, щоб відкинути ідеологію ненависті, яку просувають «Аль-Каїда» та ІДІЛ.

«У світі більше мільярда мусульман, включаючи мільйони американських мусульман-патріотів, що відкидають ідеологію ненависті. Більшість жертв тероризму в світі є мусульманами. Якщо ми хочемо перемогти міжнародний тероризм, мусульманські суспільства повинні стати нашими найближчими союзниками», - зазначив глава держави.

«Ми зробили правильний історичний вибір, - заявив американський лідер. - Давайте не будемо забувати, що свобода сильніше страху».

Дивіться також: Стрілянина у Сан-Бернардіно. Чому таке регулярно відбувається у США?

Бійня у Сан-Бернардіно. Чому подібне регулярно відбувається у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG