Спеціальні потреби

Крайньо-праві у Франції мають шанси на перемогу


У Франції відбувся перший тур міцевих виборів, експерти прогнозують високі результати для Національного фронту.

В неділю французи голосували у першому турі місцевих виборів. Другий тур відбудеться за тиждень. Експерти прогнозують, що через терористичні атаки в Парижі радикально права партія Національний фронт, зігравши на страхах перед тероризмом та іммігрантами, отримає потужну підтримку виборців. З іншого боку нова партія, Союз Мусульманських демократів Франції закликає дати мусульманам більше представництва у французькій політиці, щоб показати – іслам та французький світський спосіб життя можуть співіснувати мирно.

Халід Махід агітує на місцевому ринку у передмісті Парижу Монтрей. Його партія, Союз Мусульманських демократів Франції, участь у виборах бере вперше. Виглядає, що багато хто тут раді побачити нове обличчя і почути нові гасла. Втім, на велику кількість голосів нова партія не розраховує. Заохочення мусульман, особливо молодих людей, до активної участі у політиці – вже великий крок уперед, вважають в Союзі.

«Ми потребуємо, щоб вони були активними. Якщо вони сьогодні не будуть долучатися до процесу, завтра інші люди напишуть закони проти них. Ми бачили, як це відбувалось в останні роки”, - говорить Халід.

Француженка мусульманської віри Феруджа Герсбусбусбеле вважає, що потужні партії Франції не представляють інтереси простих законослухняних мусульман, які бояться дискримінації проти них після терактів 13 листопада.

«Не думаю, що вони зараз представляють наші інтереси, особливо після того, що сталося. Вони тепер роблять все, щоб придушити мусульманську релігію, а не підтримати її», - нарікає молода жінка.

Між тим, Союз Мусульманських демократів Франції будує кампанію на таких проблемах як захист навколишнього середовища і зайнятість населення. Половина кандидатів – жінки, багато з них не носять хіджаб. Однак, у партійній платформі містяться і такі пункти, які торкаються больових точок мусульманської громади: як то заклик відмінити заборону носити хіджаб в школах. В Союзі кажуть – мусульманська ідентичність ніяк не протирічить світському укладу Франції.

Між тим, радикально права партія Національний Фронт представляє протилежний прошарок політичного спектру. Особливо після паризьких атак, їх заклики до жорсткого контролю та правопорядку зустрічають все більше підтримки, навіть серед мусульманської громади.

У Фронті кажуть, Союзу нема місця у французькій політиці.

«Вести кампанію, використовуючи релігійні важелі у мусульмансько орієнтованій громаді – це неприйнятно», - стверджує кандидат від Фронту Валеран де Сант.

Експерти не беруться спрогнозувати потенційний плив Союзу на результат цих виборів. Чи допоможуть вони об’єднати французів чи поглиблять непорозуміння? А можливо, вони просто зникнуть з політичного ландшафту.

XS
SM
MD
LG