Спеціальні потреби

США: Іран порушив заборону ООН, але ядерна угода лишається в силі


Іран запустив балістичну ракету, здатну нести ядерну боєголовку. Саманта Пауер назвала це «порушенням резолюції Радбезу ООН», яку ухвалили п'ять років тому.

США звинувачують Іран у порушенні резолюції ООН в результаті випробовування Іраном балістичної ракети середнього радіусу дії. Заборона, накладена Радою Безпеки ООН на Іран на використання балістичних ракет, а також ембарго на зброю залишаються у силі.

«Ми будемо продовжувати здійснювати тиск на Раду Безпеки з тим, щоб вона належним чином відповідала на порушення Іраном його міжнародних зобов’язань», - про це заявила представниця США в ООН Саманта Пауер.

В інтерв’ю «Голосу Америки» вона додала: «Ми розслідували факти і, схоже, що здійснений Іраном запуск ракети порушує резолюцію Ради Безпеки ООН. Нам доведеться винести це на розгляд Ради Безпеки і зажадати відповідних дій. Ми також розглядаємо питання, які вирішуються у двосторонньому порядку».

Раніше США підтвердили інформацію, що 10 жовтня Іран запустив балістичну ракету середньої дальності, здатну нести ядерну боєголовку. За словами Пауер, це було «відвертим порушенням резолюції 1929 Радбезу ООН», яку ухвалили п'ять років тому, і яка забороняє подібні дії.

Саманта Пауер повідомила, що США готують доповідь про інцидент для подання в Комітет з питань санкцій у Раді Безпеки ООН.

Водночас високопоставлене джерело в американському уряді повідомило агентству Reuters, що дане випробовування ракети не порушує ядерної угоди з Іраном, яка, головним чином, зосереджена на іранській ядерній програмі.

Виступаючи перед журналістами у Вашингтоні президент Барак Обама не говорив про нові санкції щодо Ірану, але визнав, що ядерна угода не повністю вирішує всі спірні питання з Тегераном.

«Ми маємо намір продовжувати чинити тиск на них через міжнародну спільноту», - заявив Обама.

Як очікується, у неділю 18 жовтня США, ЄС та Іран оголосять низку заходів, передбачених ядерною угодою, які набудуть чинності після того, як міжнародна організація МАГАТЕ підтвердить виконання Тегераном зобов’язань, передбачених в угоді.

За словами експертів, ракета «Emad» класу «земля-земля», яку випробував Тегеран, вироблена іранцями і може сягати 1 700 кілометрів дальності.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG