Спеціальні потреби

Діаспора навчатиме українських лікарів медицини катастроф


Українських лікарів навчають медицини катастроф. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Українських лікарів навчають медицини катастроф. Відео

Перший пілотний курс провели для українських хірургів, травматологів, анестезіологів інструктори з Британії.

Організація діаспори Світовий конгрес українців розпочинає нову гуманітарну ініціативу в Україні. На додачу до курсу бійця-рятувальника за стандартами НАТО, тепер навчатимуть українських лікарів медицини катастроф. Західний протокол невідкладної допомоги при травмах довів свою ефективність. Смертність від травм – військових і цивільних – на Заході набагато нижча, ніж в Україні. Перший пілотний курс провели для українських хірургів, травматологів, анестезіологів інструктори з Британії.

Аварія: зіткнулись пасажирський автобус і мотоцикл. Це не дійсність, це імітація. Учасники обговорюють деталі сценарію. У ролі потерпілих – актори.

Синці, опіки та рвані рани – всього лиш театральний грим. Але поза тим – усе як у реальному житті. Актори проінструктовані поводитись відповідно до характеру їхніх травм. А лікарі, що прибули їм на допомогу, справжні та мають у своєму розпорядженні лічені хвилини, щоб врятувати життя важкопораненим, стабілізувати стан травмованих менш серйозно і відрізнити перших від других.

Навчання у київській лікарні «Феофанія» провели для українських лікарів медики з Британії.

Цією імітацією тут у «Феофанії» закінчився кількаденний тренінг, організований Світовим конгресом українців.

На Заході смертність від травм набагато нижча, ніж в Україні. Чому – бо лікарі, медсестри, анестезіологи усі знають, як надавати допомогу за тим самим протоколом
Уляна Супрун

Програма «Захист патріотів» досі навчала бійців, як рятувати життя на полі бою, та роздавала воякам аптечки НАТОвського зразка. Тепер додалося навчання лікарів і цивільні травми. Західна травматологія ефективніша, бо є нюанси в організації, каже керівник програми.

«Ми би хотіли, щоб в Україні був, як на Заході, один протокол надання допомоги під час травм. На Заході смертність від травм набагато нижча, ніж в Україні. Чому – бо лікарі, медсестри, анестезіологи усі знають, як надавати допомогу за тим самим протоколом. Усі знають своє місце і що вони мають робити. На тих курсах, що ми навчали, є ті протоколи, що робити: перше, друге, третє під час травм»? – розповідає Уляна Супрун, директор гуманітарної ініціативи Світового конгресу українців.

Команду висококласних інструкторів для поїздки в Україну зібрала британський реаніматолог, українка за походженням Ірина Рибінкіна.

«Зробили програму, яка досить унікальна. Вона втілює всі новітні елементи роботи з травмою. Наша мета – «Захисту патріотів» -- змінити систему, навчити людей, щоб вони могли працювати з травмою на світовому рівні», - пояснює Ірина Рибінкіна.

«Моя організація, «Лондонська повітряна швидка допомога», проводить операції на відкритому серці і переливання крові десь на узбіччі дороги, де сталася аварія. Це лідируюча травматологія в світі. Ми спробували поділитися досвідом з вашими лікарями. Ми привезли сюди досвід медиків, які працюють в Афганістані, у Сирії, у британській армії. Ми намагалися навчити наших колег малим речам, які призводять до великих змін», - каже Джон Четтерджі з London Air Ambulance.

Українські лікарі, що брали участь у тренінгу, кажуть – навчання змусило по-новому поглянути на багато клінічних ситуацій.

«Такої структурованості надання допомоги, як у наших закордонних колег, у нас, на жаль, нема. Тобто дуже корисно було розкласти по поличках собі в голові першочерговість різноманітних дій і що за чим має йти, щоб максимально допомогти потерпілому», - каже лікар-анестезіолог клінічної лікарні «Феофанія» Володимир Марцинів.

Дивіться також: Чому президент Грузії сподівається на раціональність Росії?

Чому президент Грузії сподівається на раціональність Росії? - Інтерв'ю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG