Спеціальні потреби

У Киргизстані відбулись парламентські вибори


У Киргизстані, де 4 жовтня відбуваються парламентські вибори, о 20:00 за місцевим часом закрилися дільниці для голосування.

За даними Центрвиборчкому, станом на 18:00 явка виборців складала 45,7%. Після завершення голосування прем’єр-міністр Киргизстану Темір Сарієв заявив, що проголосувала більш як половина від кількості виборців у списках.

ЦВК опублікувала попередні результати виборів, за якими семивідсотковий бар’єр долають шість партій, а найбільше голосів (майже 27%) набрала Соціал-демократична партія Киргизстану. На другому місці – партія «Республіка – Ата-Журт» із приблизно 21% голосів.

За інформацією киргизстанської служби Радіо Свобода, голосування супроводжувалося масовими фальсифікаціями, у тому числі за участю сотень студентів університетів. Серед інших порушень – підвезення виборців автобусами до виборчих дільниць, підкуп виборців. У низці міст виборці скаржилися, що їхніх імен не було у списках.

Парламент Киргизстану обирається на п’ять років за пропорційною системою. На 120 депутатських мандатів претендують 14 партій, які висунули у своїх списках понад двох тисяч кандидатів. У Киргизстані вперше вибори проводяться із застосуванням біометричних технологій ідентифікації громадян і автоматичних зчитувальних урн.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG