Спеціальні потреби

У Токіо пройшли масові протести


Десятки тисяч японців вийшли на вулиці Токіо на знак протесту проти прийняття закону, який дозволяє армії брати участь у військових операціях за межами Японії вперше після Другої Світової. «Ні – війні! Абе - у відставку!» - вигукували учасники мітингу. Демонстрація у Токіо – одна із сотні запланованих по всій країні акцій протесту проти нової політики безпеки Шінзо Абе та його планів реформувати пацифістські положення Конституції.

У липні нижня палата парламенту Японії проголосувала за пакет законів, які дозволяють національним збройним силам вступати у військові дії за кордоном на боці союзника, якщо на того здійснено напад. Наразі законопроекти на розгляді верхньої палати. Голосування має відбутись до кінця вересня. Зараз Конституція Японії дозволяє застосовувати військову силу лише для самооборони. Однак, прем'єр-міністр Абе наполягає, що Японія повинна наростити свої військові потужності для захисту від потенційної загрози з боку Китаю та Північної Кореї. Пакет нових законопроектів внесе зміни до 10 нині діючих законів, надасть більш широких повноважень війську для захисту японського народу на національних інтересів, участі у спільних навчаннях, а також захисту союзників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG