Спеціальні потреби

У Вашингтоні встановлять уламок Берлінської стіни


Фото з архіву: жителі східного Берліна перелізають через Берлінську стіну, святкуючи відкриття кордону між східною і західною частинами міста. 10 листопада 1989 р.
Фото з архіву: жителі східного Берліна перелізають через Берлінську стіну, святкуючи відкриття кордону між східною і західною частинами міста. 10 листопада 1989 р.

Уламок Берлінської стіни доставлять у четвер у Державний департамент США і встановлять у споруджуваному Центрі американської дипломатії.

Представник Держдепартаменту повідомив, що на унікальному уламку є особисті підписи людей, що зіграли ключову роль у її падінні, зокрема колишнього президента США Джорджа Буша-старшого, колишнього радянського лідера Михайла Горбачова, колишнього канцлера Німеччини Гельмута Коля, колишнього президента Польщі та лідера руху « Солідарність» Леха Валенси, нинішнього канцлера Німеччини Ангели Меркель і колишнього держсекретаря США Джеймса Бейкера.

«Стіна слугує постійним нагадуванням про нашу спільну історію і незамінну роль наших трансатлантичних зв'язків для майбутнього», – йдеться в заяві представника Держдепартаменту.

На церемонії встановлення уламка, яка відбудеться в 54 річницю зведення стіни, будуть присутні заступник держсекретаря з управління Патрік Кеннеді, повірений у справах посольства Німеччини у Вашингтоні Філіп Акерман і віце-президент Атлантичної ради Пейдж Енніс.

Центр американської дипломатії – споруджуваний музейно-просвітницький центр, який покликаний розповідати історію американської дипломатії через інтерактивні виставки, артефакти, практичні освітні програми та виступи експертів.

Стіну, що протягом 28 років розділяла Берлін на західну та східну частини, було зруйновано в листопаді 1989 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG