Спеціальні потреби

Конвої армії США у східноєвропейських країнах НАТО – сигнал Росії триматись подалі


У вересні та жовтні цього року загони американської армії пройдуть Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною

Від часу анексії Криму в американських військових та політичних колах постійно звучить риторика про протистояння російській агресії, яка загрожує членам НАТО у Східній Європі. Що ж на практиці означає таке протистояння?

У березні цього року конвой американської армії пройшов дві тисячі двісті кілометрів від Естонії до Німеччини. У травні військові покрили всю Румунію. А вже у вересні та жовтні цього року озброєна техніка загону американської армії пройде Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

Сотні солдатів, величезна кількість зброї на території кількох держав, радіус покриття – тисячі кілометрів. Мета – переконати у безпеці союзників НАТО та тих, хто занепокоєний російською агресією.

«Все відбувається поруч. Вони бачили, що сталося з Кримом. Вони бачать, що відбувається в Україні», - говорить полковник армії США Джон Маєр.

Військові експерти кажуть, мета таких конвоїв – не лише проведення військових навчань. Це також прагнення змусити Росію триматися подалі від країн НАТО.

«Ми надсилаємо чіткий сигнал – не робіть цього. Навіть не думайте про це», - говорить аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень Гезер Конлі.

У цих країнах більшість місцевих жителів після Другої світової війни бачили Сполучені Штаті як визволителів, сьогодні вони також розраховують на їх захист.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG