Спеціальні потреби

Таємниця зникнення малайзійського Боїнга рейсу MH-370 може бути розкрита


У середу французькі військові експерти почнуть досліджувати уламок літака, що ймовірно належить зниклому в березні минулого року малайзійському Боїнгу рейсу MH-370, на борту якого перебувало 239 чоловік. Уламок був знайдений у водах Індійського океану поблизу французького острова Реюньйон. Малайзійський Боїнг рейсу MH-370 безслідно зник із радарів у березні минулого року. Досі слідчі губилися у здогадках: що могло статися з Боїнгом і його пасажирами. Серед версій розглядали – теракт, саботаж пілотів, вбивство пасажирів із подальшим самовбивством тих, хто скоїв цей злочин, тоді, як звичайні обивателі поширювали конспіративні теорії про викрадення літака. Після 17 місяців безрезультатних пошуків у слідчих нарешті з’явилася зачіпка.

«З моєю командою я переглянув сотні, тисячі фотографій уламка. Ми намагалися зрозуміти, якому літаку він міг би належати. З’ясувалося, що лише одному. Це флаперон – або іншими словами – закрилок Боїнга 777. Він нагадує частину цього літака не лише формою, а й усіма з’єднаннями, усіма отворами, що є специфічними саме для цієї частини подібних літаків», - пояснює французький експерт із авіаційної безпеки Ксав’єр Тайтлмен.

Уламок ймовірно плавав у вирі Індійського океану близько 17 місяців, поки в решті решт його не винесло до острова течією, яка зазвичай рухається проти годинникової стрілки.

«Знахідка цього уламку на острові Реюньйон, цілком закономірна, з точки зору течій, які проходять на півдні Індійського океану. Ці течії народилися і йдуть саме з того місця, де зараз відбуваються пошуки уламків літака на дні океану», - розповідає аналітик університету західноавстралійського Інституту океанів Чаріта Патіарачі.

Експерти кажуть, існує шанс, що біля острова також будуть знайдені й інші уламки. Якщо ж інформація про те, що знайдений закрилок належав зниклому малайзійському боїнгу, підтвердиться, експерти зможуть спробувати з’ясувати за його формою: що стало причиною падіння літака.

«Ми зможемо ретельно обстежити уламок щодо того, чи є на ньому сліди вибуху або будь-чого, що зможе дати нам підказку, чому цей літак впав», - каже колишній американський бойовий пілот Стів Ганьярд.

Стів Ганьярд припускає також, що невелика кількість уламків літака може свідчити про те, що Боїнг був посаджений на воду й затоплений. А отже, хтось навмисно скерував його до цього. Втім, крім цієї версії загибелі малайзійського літака існує ще безліч інших. Експерти сподіваються, що відповіді на чисельні питання родичам безвісти зниклих пасажирів й екіпажу Боїнга дасть слідство. А поки воно триває, мешканці французького острова Реюньйон, де був знайдений уламок, моляться за пасажирів злощасного лайнера, тіла яких досі не знайдено, й шукають відповіді у Бога.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG